PM: Alatskivi loss läheb Rein Kilgile rendile

28. juuli 2006, 07:54

Parun von Nolckeni ehitatud Alatskivi lossile hakkab elu sisse puhuma ettevõtja Rein Kilk, kes plaanib sellest teha tippklassi puhkepaiga.

Alatskivi vald korraldas juunis vallale kuuluva lossi rendikonkursi. Paar päeva tagasi kiitis vallavolikogu heaks ainsana sellel osalenud ettevõtja Rein Kilgi firma OÜ Elikante pakkumise, kirjutab Postimees.

'Rentnik lubab tänavu lossi investeerida kolm miljonit krooni, tulevikus aga vähemalt 15 miljonit,' valgustas äriplaani Alatskivi vallavanem Andu Tõrva. 'Praeguse kava järgi saab lossis tööd 35 inimest.'

Rein Kilk selgitas, et 15 miljonit krooni on mõeldud hakatuseks. 'See on ikka päris suur objekt,' märkis ta. 'See asi teeb meid isegi veidi murelikuks – tööd on väga palju. Kõik meie inimesed on selle asjaga juba hõivatud.'

Lossist annab vald toitlustamis- ja majutusteenuse osutamiseks rendile euroraha toel osalt uuendatud 877ruutmeetrise läänetiiva ja remontimata suure keldri.

Samuti saab rentnik enda käsutusse vana juustukeldri, tõllakuuride ja tallide kompleksi ning laudakompleksi.

Sisustamisega muret polevat – romantilisse lossi on Kilgil Pärnus asuva Ammende villa sisustamisest küllaga antiikmööblit üle jäänud.

Järgnevalt nimetas ta juba tuleval aastal tööle hakkavat restorani. Hotellist rääkides poetas Kilk, et kaalumisel on spaahotell teha. 'Meie põhimõte on, et kõik, mis me sinna teeme, peab olema tipp, kõige-kõige parem,' toonitas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing