Õpime kullast putru keetma

Illimar Paul 31. juuli 2006, 00:00

Võõrvallutajad on meie territooriumist olnud huvitatud eelkõige geograafilise asukoha pärast. Iseseisavumisega saabus eestlaste jaoks võimalus see olulisim ressurss enda kasuks teenima panna.

Pakterminali rajajate Aadu Luukase ja Endel Siffi nimed pole Eestis kellelegi võõrad. Nende edulugu on korduvalt meedia huviorbiidil tiirelnud, ent üldjuhul ei räägita sellest, millised raskused on tulemuste saavutamiseks ületada tulnud. Kas keegi on kokku lugenud need korrad, mil Eesti riik on edukatele transiidiettevõtetele kaikaid kodaraisse loopinud? Imelik, et Äripäev on võtnud nüüd ründava hoiaku riigi poolt astutud esimeste õigete sammude suhtes.

Riik pole osanud kuni viimase ajani näha transiidi väärtust. Seniajani oleme istunud rahapaja otsas, mõistmata, mismoodi kullast putru keeta. Edgar Savisaar on astunud mitmeid õigeid samme Eesti transiidi kui olulise eksportteenuse edendamiseks meile olulisematel sihtturgudel. Eelkõige Venemaal, Saksamaal, Hiinas ja Jaapanis. Aidates aktiivselt kaasa Eesti transiidisektori arengule ning kaubavoogude mitmekesistamisele, ei tegele majandus- ja kommunikatsiooniminister mitte ainult transiidi, vaid kogu Eesti majanduse edendamisega.

Soomlased on deklareerinud, et idasuunaline kaubandus ja transiit on nende prioriteediks ELi eesistujaperioodil. Meil on otstarbekas seda enda huvides ära kasutada.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 16:09
    Otsi:

    Ava täpsem otsing