Dovelin loobus riigile kuuluvate Weroli aktsiate ostust

31. juuli 2006, 12:36

Rapsitootja Werol erastamisel parima pakkumise teinud investeerimisfirma Dovelin Baltic teatas otsusest loobuda riigile kuuluvate Weroli aktsiate ostust.

Dovelin põhjendas oma otsust sellega, et Weroli majanduslik olukord ja juriidilised segadused ei võimalda tehingut algsel kujul lõpule viia.

Ettevõtja Urmas Sõõrumaa kontrolli alla oleva Dovelin Balticu teatel ei luba muutunud olukord tehingut lõpule viia. „Me näitasime üles head tahet, olime valmis Weroli eest maksma 52 miljonit krooni ning päästsime ettevõtte mitmel korral pankrotist. Samas ei leidnud me konkursi kestel ühist keelt pakkumise paremuselt teise osalejaga, mis hakkas aga kahetsusväärselt ettevõtte arengule eksistentsiaalset mõju avaldama,” sõnas Sõõrumaa. Dovelin teavitas täna oma kavast ka Põllumajandusministeeriumit.

Sõõrumaa sõnul on Dovelin Baltic tänaseks sõlminud kokkulepped AS-iga Pere Leib Tootmine, mille kohaselt viimane tagastab Dovelini poolt Weroli päästmiseks antud laenud. „Kuigi halb maitse jääb sellest asjast suhu, me riigiga kaklema ei hakka. Dovelini eesmärk on praegu sellest sasipuntrast võimalikult kiiresti välja astuda, mitte saada uue tüli osapooleks. Rein Kilk lubas meile ja küllap ka riigile, et säilitab Weroli tegevuse ja õigupoolest ongi see kogu aeg temast sõltunud,” ütles Sõõrumaa.

Põllumajandusministeeriumi vahendusel on pooled viimasel nädalal otsinud lahendust, kuidas ettevõtte tegevus säilitada. „Põllumajandusministeerium on siin üritanud lepitajaks olla, kuna kõik tajuvad, et riigile kuuluva äriühingu olukord on keeruline, kuid samas peab Weroli juhtkond tagama ettevõtte tegevuse järjepidevuse ja mõtlema juba uuele aastale. Meie valikud olid halvad ja väga halvad ning seekord otsustasime, et Werolile on parem kui Dovelin selle mängus enam kaasa ei löö. Samuti on see parem meie rahakotile, sest atraktiivsete investeerimisprojektide puudust US Invest ei tunne,” sõnas Sõõrumaa.

US Invest on ettevõtja Urmas Sõõrumaa investeeringuid haldav haldusfirma, mille 2005 aasta kasum moodustas 99,2 miljonit krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing