EPL: GoBus tooks ukrainlasi Tartumaale bussirooli

31. juuli 2006, 07:40

Bussifirma GoBus on Tartu linnas ja maakonnas hädas bussijuhtide lahkumisega ning sooviks Ida-Virumaalt ning Ukrainast tööjõudu bussirooli tuua.

'Meil tuleb ajutist seltskonda 2–3aastaste töölepingutega kuskilt sisse tooma hakata, olgu siis Ida-Virumaalt või Ukrainast,' ütles GoBusi juht Aivo Pärn. Piirkonnas töötab GoBusil 250 bussijuhti, ent vähemalt 35 oleks juurde vaja, et olemasolev kaader ei peaks ületunde tegema. Kogu GoBusi kontsernis on Pärna sõnul puudu 100 juhti, kirjutab Eesti Päevaleht.

Lisaks küünib GoBusi juhtide keskmine vanus 56 aastani, mistõttu paljude jaoks on pensionipõli juba ukse ees.

Ukrainast ei luba aga riik GoBusil bussijuhte tuua, kuna poliitika on selline, et ametivendi, keda võiks leida ka Eestist, piiri tagant sisse tuua ei saa. 'Ainult laevakeevitajaid lubatakse tuua,' ütles Pärn. Seniks kuni piirid võõrtööjõule avanevad, otsib GoBus võimalusi olemasolevate bussijuhtide motiveerimiseks ja uute tööle meelitamiseks. Selleks kaalutakse koostöös Tartu linnaga firma töötajatele eelisjärjekorras lasteaiakoha andmist.

'Tartu linn kui meie tellija on valmis eraldama meie bussijuhtide lastele mõned lasteaiakohad, kuna meil ei ole võimalik pakkuda juhtidele sellist palka, mida nad tahaksid,' ütles Pärn. GoBusi bussijuhid peavad tema sõnul korralikuks palgaks 15 000 krooni kuus puhtalt kätte. Praegu teenivad nad aga koos ületundidega keskmiselt kaks korda vähem – 9000 kroonist brutopalka.

Teine mõte bussijuhtide motiveerimiseks on GoBusil firmakorterite rajamine. 'Sellega on mitmeid variante, näiteks võib bussijuht elada kokkuleppel meie korteris ja maksta soodsamat üüri, või võime aidata tal krediiti saada ning ta võib korteri ka välja osta,' rääkis Pärn.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing