Majandusministeerium: Tootmismahtude kasv jätkus

31. juuli 2006, 12:39

Tootmismaht töötlevas tööstuses ületas juunis eelmise aasta sama perioodi taseme 8,8%, tööpäevade arvuga korrigeeritud andmetel 6,2%.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi kommentaaris öeldakse:
'Toiduainetööstuses on tootmismahtude kasv püsinud alates märtsist stabiilselt 9–10% lähedal, juunis toodeti aastatagusega võrreldes 9,2% rohkem. Endiselt kasvatab tootmismahte kõige kiiremini joogitööstus (22%), teiste toiduainetööstuse allharude kasvutempo jäi keskmisele veidi alla. Eelmise aastaga võrreldes vähenes tagasihoidliku ekspordi tõttu vaid kalatööstuse tootmismaht.

Edukaimad olid juunikuus metallitööstuse ning kummi- ja plastitööstuse ettevõtted, mis võrreldes 2005. aasta juuniga suurendasid tootmismahtusid vastavalt 44 ja 35%. Mõlemale tööstusharule on andnud positiivse tõuke ekspordi hoogustumine, samuti on suurenenud müük siseturule. Lisaks eelnevatele iseloomustasid juunis tugevad kasvunumbrid muude transpordivahendite tootmist (18%) ning ka mitmete teiste tööstusharude kasvutempo küündis 10–15% lähedusse.

Sideseadmete tootmine on võrreldes eelmise aastaga näidanud viimastel kuudel mõningast langust, samas 2005. aasta II kvartalis oli antud sektoris väga kõrge võrdlusbaas. Tootmismaht oli 2006. aasta juunis eelmisest aastast madalam ka rõiva-, tekstiili- ja nahatööstuses.

Ettevõtjad hindasid juunis olukorda tööstussektoris positiivseks, Eesti Konjunktuuriinstituudi poolt küsitletud ettevõtjatest 43% prognoosis tootmismahu suurenemist järgneva kolme kuu jooksul. Rohkem kui kolmandiku jaoks küsitletud ettevõtetest oli peamiseks toodangu kasvu piiravaks teguriks tööjõu puudus. Tulevikuväljavaadete osas oldi positiivsemalt meelestatud elektri- ja aparaaditööstuses, masinate ja seadmete tööstuses, ehitusmaterjalide tööstuses ning sideseadmete tööstuses. Tootmismahtude vähenemist oodati tekstiilitööstuses.'

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing