Iga viies Helsingi regiooni bussijuht on eestlane või venelane

01. august 2006, 10:32

Iga viies Helsingi regiooni bussijuht on eestlane või venelane, kirjutab Helsingin Sanomat.

Helsingin Bussiliikennes töötab 200-300 Eestist pärit bussijuhti, Connexis 130 ja Concordias 150. Bussijuhte meelitab Helsingisse palk, mis on Helsingis üle kolme korra suurem kui Eestis. Tallinnas on bussijuhi põhipalk 660 eurot (10 200 krooni), Helsingis aga on miinimumpalk 2004 eurot (31 200 krooni).

Eesti Transpordi Ametiühingu esimees Peep Peterson möönab Helsingin Sanomates, et Soome bussifirmade tegevus on selgelt mõjutanud eesti juhtide palganõudmisi ja isegi 20 protsendi aastane palgatõus Eestis pole piisavalt vähendanud puudust bussijuhtidest Eestis.

Connexin juhataja Ilkka Loimusto sõnul on eestlaste soov tulla Soome tööle aina kasvanud ja selle põhjuseks on palgavahe. 'Kui sellise rahaga minna sinna (Eestisse - toim.), siis seal oled rikas,' ütleb Loimusto.

Palgavahe ühtlustumist Loimusto ei karda, sest juba aastaid Soomes töötanud eestlased on Soomes kodunenud.

Helsingin Bussiliikenteen personalijuht Lilja Kinnunen ei usu, et bussijuhtide palkade tõstmine Tallinnas ja Tartus viiks Soomes töötavad Eesti bussijuhid koju tagasi. Helsingin Bussiliikenne alustab õige pea reklaamikampaaniat bussijuhtide värbamiseks Eesti ajalehtedes.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing