Paldiskisse kerkib 300 miljoni eest biodiisli tehas

01. august 2006, 14:12

AS Biodiesel sõlmis täna lepingu biodiisli tehase tehnoloogia tarnimiseks maailma ühe juhtiva biodiislitehnoloogia tootjaga Desmet Ballestra, teatas ettevõte.

Ligi 300 miljoni krooni suuruse kogumaksumusega tehase ehitamist Paldiski Lõunasadamasse alustatakse käesoleva aasta lõpus. 100 000 tonni suuruse aastase tootmisvõimsusega biodiislikütuse tehas on üks Baltikumi suuremaid ning käivitub 2007. aasta sügisel.

ASi Biodiesel juhataja Aigar Ojaotsa sõnul on biodiisli tootmine ning turustamine Euroopa Liidus ja ka Eestis suure perspektiiviga valdkond. 'Rajatava tehase peamisteks sihtturgudeks on Lääne-Euroopa ning Skandinaavia,' ütles Ojaots. Täisvõimsusel tehase planeeritavaks aastakäibeks on 1,2 miljardit krooni.

Rajatav tehas hakkab asuma Paldiski Lõunasadamas raudteeäärsel krundil ning 700 meetri kaugusel merest. Krunt asub sadama poolt arendatavas tööstuspiirkonnas, mille kohta on koostatud detailplaneering ning rajatud juurdesõidutee ja tehnovõrgud. Tallinna Sadama avalike suhte juhi Sven Ratassepa sõnul on sadamal ainult hea meel kui Paldiskisse suudetaks koondada rohkem Biodieseli suguseid suure potentsiaali ja hea äriplaaniga ettevõtteid. 'Kokkuvõttes saab sellest ju kasu nii sadam kaubakäive kasvu ja tulude suuremise, Paldiski piirkond kiirema arengu ja uute töökohtadega kui kogu Eesti kodumaise keskkonnasõbraliku alternatiivkütuse tööstuse arenemisega,' märkis ta.

Ojaots peab Eestis alternatiivse kütuse tootmise peamiseks eeliseks geograafilist asendit. 'Asume rapsi kasvatamiseks soodsate regioonide - Baltikum, Venemaa, Valgevene ja Ukraina - läheduses ning meid seob sama rööpmelaiusega raudteeühendus. Hea ligipääs merele võimaldab tehast paindlikult toorainega varustada ning eksportida valmistoodangut ka Lääne-Euroopa suurtele turgudele,' kommenteeris Ojaots.

Biodiesel AS on Eesti kapitalil põhinev ettevõte, mille omanikeks on naftatransiidi ning biokütuste tootmise ja müügi alase kogemusega Aigar Ojaots, Sven Mark ning David Vallner. 2% Biodiesel ASi aktsiatest kuulub ASile Werol Tehased.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing