Kilk sai Sõõrumaaga kokkuleppele

Väinu Rozental 02. august 2006, 00:00

Kuna Werol Tehaste erastamisel parima pakkumise teinud Urmas Sõõrumaa firma OÜ Dovelin Baltic loobus üleeile oma eesõigusest, sõlmis põllumajandusministeerium Werol Tehaste aktsiate müügitehingu erastamisel teiseks jäänud Rein Kilgi firmaga AS Pere Leib Tootmine. Sõõrumaa pakkus Werol Tehaste eest 52 miljonit krooni, Kilk maksis ostu eest 32,1 miljonit krooni.

Kilk nimetas kokkulepet Sõõrumaaga mõistusepäraseks. "Maksan talle tagasi suure raha, 40 miljonit krooni, mis ta on Werol Tehastele laenanud," rääkis Kilk. "Werol Tehaste pankroti korral oleks ta vaevalt selle summa täies mahus tagasi saanud." Kilk kinnitas eile hommikul, et veel täna teeb ta ülekande ja Sõõrumaa saab suurema osa lubatud rahast kätte.

Urmas Sõõrumaa tunnistas samuti kokkulepet Kilgiga, kuid rõhutas, et mingit hüvitist ta loobumise eest ei saanud. "Leppisime vaid kokku, et Kilk võtab meie kohustused enda kanda," ütles Sõõrumaa. Tema sõnul astus ta Weroli erastamismängust välja, "sest asi läks üle mõistuse keeruliseks, kus väikese lahingu võitmine ei oleks tähendanud sõja võitmist".

Sõõrumaa kinnitusel pole tema ja Kilgi kokkulepe ajendatud Oliver Kruuda tegutsemisest selle nimel, et Rein Kilgi firma Transcom ei saaks osta Pärnu linnale kuuluvaid Pärnu Sadama aktsiaid. "Weroli ja Pärnu Sadama aktsiate ümber käinud kemplemine on kaks täiesti erinevat asja," lisas Sõõrumaa.

Ka Oliver Kruuda kinnitas, et Pärnu Sadam ja Werol on kaks eri asja. "Pidasime oma kohuseks juhtida vaid tähelepanu sellele, et Pärnu linn oleks oma tehingus ikka kindel," ütles Kruuda ja lisas, et rohkem sadama aktsiate müügitehingut torkima ei hakka.

Rein Kilk, kes on Werol Tehaste laenude ülevõtmistele ja ettevõtte tööshoidmiseks investeerinud ligi 150 miljonit krooni, ei osanud öelda, kas ta saab end nüüd lõpuks ometi võitjaks pidada. "Kas see on võit või kaotus, selgub ehk paari aasta pärast," rääkis Kilk. "Võitlus Weroli ümber ei käinud ju kasumi jagamise pärast, vaid selle eest, kes suudab ettevõtte kahjumit võimalikult rohkem vähendada."

Kilgi sõnul pole tal vähemalt esialgu plaanis Werol Tehaste nõukogu välja vahetada. "Ma ei oska täna öelda, kes mida valesti on teinud, et ettevõte kahjumis on," põhjendas Kilk. Küll soovib ta aga, et Robert Närska asuks võimalikult ruttu Henn Ruubeli kõrvale teiseks juhatuse liikmeks. "Närska suutis ettevõtte stabiilselt tööle panna," ütles Kilk.

Eelmise aasta juulist selle aasta mai lõpuni Werol Tehaste juhatuse liige olnud Robert Närska ütles eile, et ta on juba tehases ning viib end olukorraga kurssi. "Minuga koos on tehases tagasi ka juuni lõpus koondatud finantsjuht Kaja Pärn," lausus Närska. "Kui mind Werol Tehaste nõukogu homsel koosolekul juhatuse liikmeks kinnitatakse, on mu esmane ülesanne hakata seemnetarne lepinguid sõlmima."

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 16:10
    Otsi:

    Ava täpsem otsing