EPL: Estonian Airi lennuk pöördus Valga kohalt Tallinna tagasi

02. august 2006, 07:32

Eile kell 11.15 Simferopolisse startinud Estonian Airi Boeing pöördus pärast pooletunnist lendu tagasi Tallinnasse.

Lennufirma teatel andis üks andur hoiatuse vea kohta ning vaja oli maapealset kontrolli, kirjutab Eesti Päevaleht.

'Lennuk tõusis õhku, kõik läks normaalselt, saime umbes pool tundi lennata. Siis teatati läbi ragiseva ruupori, et peaventilaator on üles ütelnud ja kuna Simferopolis on väga kuum ilm, siis seal ei saa maanduda, ja lennuk pöördus tagasi Tallinnasse,' ütles lennuseiklusesse sattunud Mihkel Tiks umbes pool tundi pärast maandumist.

Tiksi sõnul andis Estonian Air Tallinnas äpardunud lennu reisijatele 150 krooni eest söögitalonge ja jättis nad edasist teavet ootama.

Kell 13.51 ütles lennufirma pressiteates, et lend Simferopolisse on tehnilistel põhjustel edasi lükatud ja väljub kell 15. Selle kohta, et tehniline probleem tekkis lennu ajal, polnud pressiteates sõnagi.

Estonian Airi turundus- ja avalikkussuhete direktorilt Maris Kivi sõnul viidi lennuk võimaliku rikke kontrollimiseks angaari.

'Antud juhul oli tegemist anduri hoiatusega võimaliku vea olemasolu kohta ning kontrollimisel selgus, et tehniliselt on kõik korras, kuid andur vajas väljavahetamist. Lennuk läheb veel täna liinile tagasi,' ütles Kivi eile.

Probleemi tõttu Simferopoli liinil lükkusid edasi ka Estonian Airi Brüsseli ja Stockholmi lendude väljumisajad. Lend Brüsselisse lükkus edasi üle nelja tunni ning Stockholmi tund ja kakskümmend minutit.

Lend Simferopolisse väljus Kivi kinnitusel kell 15 probleemideta ning ka Stockholmi ja Brüsselisse reisijate probleemid olid tema sõnul lahendatud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing