Keskkonnainspektorid kontrollivad metsamineku keelust kinnipidamist

02. august 2006, 09:55

Inspektorid kontrollivad kohalike omavalitsuste poolt kehtestatud metsamineku keelust kinnipidamist, teatas keskkonnainspektsioon.

Juulikuu kahe viimase nädala jooksul on Virumaa inspektorid tabanud üle kahesaja keelust üleastuja.

Erakordselt soojad ilmad meelitavad puhkajaid eelkõige veekogude äärde, seepärast on Lääne-Virumaal tihedamalt kontrollitud Vihula valla mereäärseid rannametsi. Ida-Virumaal on suurema tähelepanu all Lohusuu, Tudulinna, Iisaku, Illuka ja Alajõe valla metsad.

Kõiki metsas viibinud inimesi on keelust informeeritud ning neile on tehtud korraldus metsast lahkuda.

Inspektorite sõnul on probleem tihtipeale selles, et inimesed ei ole konkreetse valla metsades kehtivast keelust teadlikud. Enamasti on inimesed peale keskkonnainspektorite tulekut vabatahtlikult metsast lahkunud, kuid mitmel juhul on koostatud ka väärteoprotokoll või alustatud väärteomenetlust.

Ida-Virumaal koostati väärteoprotokoll seoses lõkke tegemisega Iisaku vallas Kauksi külas ja teine seoses metsas viibimise keelu eiramisega samas vallas Kuru külas.

Lääne-Virumaa inspektorid alustasid möödunud nädalal seoses metsaõigusnormide rikkumisega seitset väärteomenetlust. Pärast asjaolude täiendavat selgitamist on tõenäoline veel vähemalt seitsme väärteomenetluse alustamine.

Möödunud pühapäeval kontrollisid keskkonnakaitseinspektorid koos Päästeameti töötajatega metsi Illuka, Alajõe ja Iisaku vallas. Kurtna pioneerilaagri lähedal metsas oli üks pere asunud liha grillima. Rikkumise kohta koostati kiirmenetluse otsus.

Pühapäevasel kontrollkäigul avastati veel üks tuleohutusnõuete rikkumine, mille kohta koostas väärteomaterjalid Päästeameti inspektor. Käsmu poolsaarel riigimetsas oli üks seltskond lõkke süüdanud ja kuigi lõkke kõrval oli ka 6-kilogrammine tulekustuti ning ämber veega, ei pidanud kontrollijad seda ohutuse tagamiseks piisavaks.

Keskkonnakaitseinspektorid jätkavad metsamineku keelust kinnipidamise kontrolli koos politsei ja päästeametiga.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing