ERA Panga võlausaldajad saavad täiendavalt raha

03. august 2006, 12:38

Kuigi ERA Panga pankrotimenetlus on juriidiliselt lõppenud, saavad võlausaldajad tänu pankrotipessa laekunud rahale tagasi veel kokku 11,5 miljonit krooni.

Teise jaotisega saavad viienda järgu võlausaldajad ehk peamiselt ERA Panga endised hoiustajad oma nõuetest tagasi veel 3,8 protsenti. Teise jaotise saajaid on kokku 1013.

Neli aastat tagasi said ERA panga endised kliendid pankrotipesast tagasi 38 protsenti oma nõuetest ning eesõigusnõuded rahuldati sajaprotsendiliselt. Tookord maksti viienda järgu võlausaldajatele kokku 115,8 miljonit krooni ning eesõigusnõuete rahuldamiseks kulus 14,2 miljonit krooni.

„Raha lisajaotiseks saime läbi OÜ Barclay Kinnisvara lõppenud pankrotimenetluse, kus ERA Pank oli suurim võlausaldaja,” rääkis ERA Panga pankrotihaldur Jaak Annus. „On vähe tõenäoline, et tulevikus suudame veel midagi ERA Panga võlausaldajatele maksta.”

Teise jaotise väljamakseid ERA Panga võlausaldajatele teeb Sampo Pank alates 1. augustist. Viienda järgu võlausaldajail on õigus oma raha välja võtta kahe aasta jooksul.

Tartu maakohus kuulutas ERA Panga pankroti välja 1999. aasta juunis ja lõpetas pankrotimenetluse 2004. aasta novembris. ERA Panga vastu kaitsti kokku nõudeid 318 miljoni krooni eest.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing