Euroopa börsid langevad intressitõusu ootuses

03. august 2006, 13:45

Euroopa börsid on täna languses kuna investorid kardavad, et Euroopa Keskpanga intresside tõstmine võib jahutada regiooni majanduskasvu.

Umbes tunni pärast peaks Euroopa Keskpank tõstma baasintressimäära 2,75 protsendilt 3 protsendini. Tegemist oleks juba neljanda intressitõstega viimase kaheksa kuu jooksul.

„Inimesed on enne Euroopa Keskpanga otsust närvilised. Keskpanga president võib öelda, et regiooni majanduskasvu väljavaade on ebakindel ja inflatsioon on endiselt probleemiks,” avaldas uudisteagentuurile Bloomberg arvamust EFG Wealth Management fondivalitseja Jamie Coleman.

IMF avaldas 1. augustil arvamust, et euroregiooni majanduskasv on habras ja sõltub ülemaailmsest kasvust. Rahvusvaheline Valuutafond prognoosib, et regiooni majanduskasv aeglustub käesoleva aasta 2,1 protsendilt 2007. aastaks 1,8 protsendini.

Toiduainekontsern Unilever on kaotanud täna oma väärtusest 3,8% ja liigub Amsterdami börsil 18,34 eurol. Müügikasvu aeglustumise tõttu ei suutnud ettevõte näidata teises kvartali tulemustes investoritele piisavalt suurt kasumikasvu.

Goldman Sachsi analüütik Tim Boddy on täna vedanud alla Ericssoni aktsiat, öeldes et mobiilvõrguseadmete turu kasv aeglustub järgmisel aastal.
Ericssoni aktsia maksab 22,3 Rootsi krooni ehk 1,8% eilsest vähem.

Soome naftarafineerija Neste Oil on täna taandunud 4,9% (27,06 euroni), kuna rafineerimismarginaalid on käesoleval aastal võrreldes aastatagusega 11% langenud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing