Heldelt PRIA poolt toetatud kalatööstus Vettel jäi ka eelmisel aastal kahjumisse (täiendatud)

03. august 2006, 11:26

Saaremaa kalatööstus Vettel, mis kuulub PRIAst enim toetust saanud toiduainetööstuste hulka, teenis eelmisel aastal koos tütarfirmadega kahjumit 15 mln krooni.

Kalatööstuse Vettel enda kahjum oli veelgi suurem - ettevõte eelmise aasta majandusaruande andmel teeniti kahjumit 17,9 miljonit krooni. Tõsi, kahjum vähenes aastaga 8,5 miljoni krooni võrra. Eelmise aasta lõpuks oli Vettelil koos nelja tütarfirmaga lühiajalisi, sel aastal tasumist ootavaid kohustusi ligi kaks korda rohkem kui käibevara ning äritegevus tõi firmale kahjumit. Käibevara nappusele juhtis tähelepanu ka Vetteli audiitor, nimetades seda oluliseks ebakindluseks ja pannes kahtluse alla Vetteli kontserni edasise jätkusuutlikkuse.

Vetteli juhatus teatab eelmise aasta aruandes, et ettevõtte raskused olid peamiselt tingitud peamise tooraine koha nappusest, mis ei võimaldanud tootmisvõimsusi piisavalt koormata. See probleem lahenenud, kui eelmise aasta lõpus osteti 33 miljoni krooni eest Soome firma Heimon Kala OY, millel on Soomes 30 protsendiline turuosa ning aastakäive ca 300 mln krooni.

Vetteli kontserni käive eelmisel aastal oli 144 miljonit krooni (2004. aastal 78 mln krooni). Peamiselt tuli käibekasv tänu tütarfirmade soetamisele, sest Vetteli enda käive kasvas aastaga vaid 10 mln krooni võrra.

Mitme aasta jooksul on Vettel saanud Põllumajanduse registrite ja informatsiooniametilt (PRIA) kokku ligi 22 miljonit krooni investeeringutoetusi.

Vettel OÜ nõukogu esimehe Indrek Kasela sõnul oli ettevõtte käive selle aasta viie kuuga 51 miljonit krooni, mis kasvas aastaga 15 miljoni krooni võrra. Ettevõte oli küll veel kahjumis: maksude ja kulumieelne kahjum oli firmal viie kuuga 600 000 krooni, kuid ka see oli tunduvalt väiksem kui aasta tagasi.

Kasela teatel tahab Vettel OÜ ja eelmisel aastal omandatud Heimon Kala Oy tootmise Saaremaale lõplikult ümber kolida järgmise aasta jooksul. Ettevõtete käibe- ja kasumiprognoosi selleks aastaks Kasela ei avaldanud, kuna firmade majandustulemusi mõjutab eelkõige müük aasta viimases kvartalis.

Vettel kuulub enamuses Danske Capitali ja Firebirdiga seotud fondidele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing