PM: Veefirma tahab vee hinda kümme protsenti tõsta

03. august 2006, 07:51

Tallinna Vesi esitas linnavalitsusele taotluse vee ja kanalisatsiooni hinna tõstmiseks uuest aastast 10,8 protsendi võrra.

Kuigi vee hinna iga-aastase tõusu leppisid linnavõim ja veefirma eraomanikud kokku juba 2001. aastal, mil linn Tallinna Vee erastas, peab firma igal aastal ikkagi esitama linnavalitsusele tariifi tõstmise avalduse. Tallinna abilinnapea Jaanus Mutli ütles Postimehele, et linnaamentikud analüüsivad praegu veefirma taotlust.

Kui linn peab taotlust varem kokkulepitule vastavaks, kinnitab linnavalitsus vee- ja kanalisatsiooni uue hinna. Kui linn ei pea taotlust põhjendatuks, asutakse veefirmaga läbirääkimistesse.

Praegu maksavad tallinlased vee eest 12,79 krooni kuupmeeter ja kanalisatsiooni eest 10,35 krooni kuupmeeter ehk kokku 23,14 krooni kuupmeetrilt, uue tariifiga tõuseks vee ja kanalisatsiooni ühishind 25,64 kroonile kuupmeetrilt.

AS Tallinna Vesi avalike suhete spetsialisti Kristina Halliku sõnul tähendab see, et ühe majapidamise vee- ja kanalisatsiooniteenuse kuuarve tõuseb keskmiselt 20 krooni ehk 220 kroonile kuus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing