PRIA poolt toetatud Vettel jäi kahjumisse

Kristina Traks 04. august 2006, 00:00

Saaremaa kalatööstus Vettel, mis kuulub PRIAst enim toetust saanud toiduainetööstuste hulka, jäi eelmisel aastal koos tütarfirmadega 15 miljoni kroonisesse kahjumisse.

Kalatööstuse Vettel enda kahjum oli veelgi suurem - ettevõte eelmise aasta majandusaruande andmetel oli kahjum 17,9 miljonit krooni. Tõsi, kahjum vähenes aastaga 8,5 miljoni krooni võrra. Eelmise aasta lõpuks oli Vettelil koos nelja tütarfirmaga lühiajalisi, sel aastal tasumist ootavaid kohustusi ligi kaks korda rohkem kui käibevara ning äritegevus tõi firmale kahjumit. Käibevara nappusele juhtis tähelepanu ka Vetteli audiitor, nimetades seda oluliseks ebakindluseks ja pannes kahtluse alla Vetteli kontserni jätkusuutlikkuse.

Vetteli juhatus teatab aastaaruandes, et ettevõtte raskused olid tingitud peamise tooraine - koha - nappusest. See probleem lahenes, kui eelmise aasta lõpus osteti 33 miljoni krooni eest Soome firma Heimon Kala OY, millel on Soomes 30protsendiline turuosa ning aastakäive ca 300 miljonit krooni.

Vetteli kontserni käive oli eelmisel aastal 144 miljonit krooni (2004. aastal 78 mln krooni). Peamiselt tuli käibe kasv tänu tütarfirmade soetamisele, sest Vetteli enda käive kasvas aastaga vaid 10 miljoni krooni võrra.

Mitme aasta jooksul on Vettel saanud põllumajanduse registrite ja informatsiooni ametilt (PRIA) kokku ligi 22 miljonit krooni investeeringutoetusi.

Vetteli põhiomanikud on Danske Capitali ja Firebirdiga seotud fondid.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 16:10
    Otsi:

    Ava täpsem otsing