Uudsed tehnoloogiad teevad auto ruttu ja odavalt korda

Ardo Kalda 04. august 2006, 00:00

Smart Service ja HDC Dent Repair on Eesti turul uudsed tehnoloogiad, mille edasiviimiseks töötavad firmad käsikäes. Smart Service'i tegevjuhi Eduard Aleksashini sõnul tuleb kõigepealt endale selgeks teha see, et Smart tehnoloogia ei tee asju uueks, vaid parandab vana.

Demonstratsiooni käigus näidati, kuidas parandati plüüssisuga auto istmes olev sigaretiga tekitatud auk. Olenemata ajakirjaniku pessimismist kõikvõimalike tehnoloogiate ja nende toimimise kohta, suudeti seda muuta. Ilma et näpuga katsuma läheks ja tugevalt otsiks, vahet parandatud kohal ja ülejäänud istmel ei näe.

Aleksashini sõnul on välismaalaste kogemusele toetudes igasugune Smart tehnoloogiaga tehtud parandus ka vastupidav.

Mehe sõnul ei juhtu selliselt parandatud istmega kolme aasta jooksul kindlasti midagi ja sinna liimitud materjal pealt ära ei kulu. Samamoodi nagu istmeid parandatakse ka armatuurlauda, klaase, puitu ja nahka.

HDC Dent Repairi juht Christian Bergmann tõi Saksamaalt Eestisse tehnoloogia, millega muljutakse auto kerelt välja väiksemad mõlgid, ilma et peaks tegema värviparandusi. Väiksemad kraapsud, mis kerele näiteks parklas teise auto uksega tekitatud on, poleeritakse peale muljumist välja ja mingeid märke sellest, et auto oleks kunagi natuke lömmis olnud, ei jää.

Meie turul uudse tehnoloogia eripäraks on veel see, et töö ise võtab maksimaalselt tund aega ja selle tegemiseks ei pea isegi polstreid eemaldama. Erinevatest aukudest poetakse sisse pikkade varrastega, millega kerget survet avaldades muljutakse mõlgid välja. Küsimusele, kas kohalikud töökojad selliste tehnoloogiate tulemisele väheke viltu ei vaata, vastas Bergmann: "Alguses oli viltuvaatamist, kuid nüüd on remonditöökodadest saanud meie ühed parimad kliendid."

HDC Dent Repairi teenust on kasutama hakanud näiteks ka Premium Motors, kelle pressiesindaja Rein Reinpõllu sõnade kohaselt ollakse seal majas osutatud teenusega küll väga rahul. Kliendile tuleb kindlasti odavam lasta mõlgid välja muljuda, kui hakata detaili vahetama ja värvima, märkis Premium Motorsi pressiesindaja. Reinpõllu sõnul on nemad lasknud HDC Dent Repairil 3-4 autot teha ja positiivsena tundub ka see, et masinat ei pea kuhugi transportima hakkama, vaid mehed tulevad ise kohale.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 16:10
    Otsi:

    Ava täpsem otsing