Veebileht on ettevõtte visiitkaart

Lemmi Kann 04. august 2006, 00:00

Enne kodulehe tellimist tuleb välja selgitada, kui keeruline ja atraktiivne see olema peaks.

Esimene mulje ja info ettevõtte kohta saadakse aina sagedamini just internetist ning tihti sõltub veebilehe usaldusväärsusest, kas sellest ühest klikist jõutakse ka reaalse kontakti ning koostööni.

Millest siis alustada? Kõigepealt on vaja välja selgitada, millist informatsiooni peab kodulehekülg edasi andma ja siis püstitama eesmärgid, mida veebilehe loomisega saavutada tahetakse. Sellega saadakse ettekujutus optimaalsest vajalikust infohulgast ja tehnilistest nõudmistest, mida koduleht peab täitma.

Üldjoontes jagunevad kodulehed kolme kategooriasse. Harilikud html-lehed on lihtsaim ja soodsaim lahendus, kus terve leht koos alalehtedega kirjutatakse valmis html-koodis.

Lahendus sobib neile, kes eriti tihti lehe sisu muuta ei soovi. Kui vajadus muudatusteks siiski tekib, tehakse need konkreetsete html-failide koodi sees ning asendatakse vana fail serveris uuega.

Flash-graafikaga lehed on võrreldes html-lehtedega juba tunduvalt kenamad. Flash-lehti iseloomustavad suuremad võimalused keerukateks graafilisteks lahendusteks, nagu mitmesugused animatsioonid ja efektid.

Miinuseks on keerukus sisu muutmisel - see eeldab flash-tarkvara olemasolu ning valdamist. Selline variant sobib eelkõige üksikute kampaaniate koduleheks või üldiseks reklaamleheks, kus sisu eriti sageli muuta ei tule.

Kõige funktsionaalsemad ja kaasajal ka levinuimad on aga andmebaasipõhised lehed. Välimuselt on need nagu harilikud html-lehed, kuid sisu on hõlpsasti muudetav administreerimismooduli kaudu.

Administreerimismoodulid on lihtsasti kasutatavad, nii et kodulehe sisu muutmiseks piisab üldisest arvutikasutamise oskusest. Sellised lahendused sobivad firmadele, kus on vajadus sageli kodulehe sisu muuta, näiteks täiendada tootekataloogi või lisada regulaarseid uudiseid.

Veebilahenduste loomise teenust pakuvad peaaegu kõik reklaamiagentuurid ja ka firmad, kelle jaoks see ongi põhitegevusala.

Sobiva teenusepakkuja leidmiseks tuleb aga vaadata juba pikemalt ringi nende kodulehekülgedel.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 16:10
    Otsi:

    Ava täpsem otsing