Apple aktsialt oodatakse täna USAs langust optsiooniprobleemide tõttu

Annika Matson 04. august 2006, 11:02

Apple aktsialt oodatakse täna USAs langust, kuna firma juhtidele suunatud optsioonide uurimine võib viia majandustulemuste korrigeerimiseni, vahendab Bloomberg.

Muusikapleieri iPodi tootja Apple aktsia langes juba eile järelkauplemise käigus USA Nasdaqi börsil selle uudise peale 6,6 protsenti, 65 dollarini.

Tänane USA ajaleht The Wall Street Journal kirjutab, et Apple tunnistas, et optsioonides on rohkemgi eksitusi, kui siiani avalik oli ning, et majandustulemusi tuleb samuti korrigeerida.

Tänavu juuli algul tunnistas Apple, et võib olla süüdi manipulatsioonides ettevõtte juhtidele, sh ühele asutajale Steve Jobsile, suunatud aktsiaoptsioonidega. Apple teatas, et ebatäpsusi esines optsiooniprogrammidega, mis toimusid 1997. ja 2001. aasta vahel - tehnoloogiamulli ajal. Ettevõtte tegevjuht Jobs sai just sel ajal olulisi preemiaid, mis olid seotud aktsiaoptsioonidega.

Kui Apple juuli alguses uurimisest teatas, siis langes aktsia järgmisel päeval 2,9 protsenti.

Apple teatas toona, et ebatäpsused tulid ilmsiks sisejuurdluse käigus ning et juhid on palganud sõltumatu õigusbüroo asja uurima. Asja uurib ka USA väärtpaberijärelevalve SEC.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing