EPL: Kindlustus nõuab teeaugu tekitatud kahju hüvitamist

04. august 2006, 07:26

ERGO Kindlustus maksis Risti-Virtsu maanteel teelohus purunenud haagise omanikule 85 000 krooni hüvitist ning nõuab nüüd kahju sisse maanteeametilt.

ERGO andmetel sõitis Tiit tänavu jaanuaris veoautoga Risti-Virtsu maanteel Lihula kandis, kiirus oli 75km/h, autol oli järel lastiga poolhaagis. Maantee 35. kilomeetril, Kirbla kandis, oli tee lohku vajunud, tekitades suure 'hüpeka'. Sellest üle sõites nägi Tiit peeglist, et auto järel olnud poolhaagis on keskmise silla kohalt alla vajunud – selgus, et haagise raam oli deformeerunud ja tekitanud umbes 25sentimeetrise prao, kirjutab Eesti Päevaleht.

Tiit pöördus kahju hüvitamiseks kindlustusse ning poolhaagis hüvitati omanikule. Hüvitamis- otsuse tegemiseks tellis kindlustusfirma ekspertiisi, mis tuvastas, et poolhaagise purunemise põhjustas dünaamiline lühiajaline ülekoormus. Selle tingis liiga suure kiirusega üle teekattes oleva lohu või kumeruse sõitmine.

Lisaks tellis kindlustusfirma teede tehnokeskuselt mõõtmised, et tuvastada, kas tee tehniline seisund kahjukohas vastab seaduse nõuetele. Tehnokeskus leidiski teelõigult ebatasasusi ja see andis ERGO-le piisavalt julgust asuda riigilt kahju sisse nõudma.

Juuli alguses jõudiski ERGO pretensioon majandusministeeriumisse. Juuli lõpus laekus sellele maanteeametist ka vastus, kus ei taheta kahju hüvitamisest midagi kuulda.

Maanteeameti hinnangul puuduvad kindlustusseltsil tõendid, et poolhaagis purunes just selles kohas, sest õnnetust ei fikseerinud politsei ning pretensioon esitati alles pool aastat hiljem. Pealegi on vahepeal Risti-Virtsu maanteel pandud uusi teekatteid ning pinnatud vanu, seega on tingimused muutunud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing