EPL: Tagumik tunnistab Haapsalu peatänava remondi läbikukkunuks

04. august 2006, 07:16

Kui sügisel tuleksid kohalikud valimised, langeks Haapsalu praegune linnavõim kolinal, sest peatänava suurejooneline remont on linlaste silmis läbi kukkunud.

Linlased on pettunud ilmetult hallis ja halvasti laotud tänavasillutises. Tähtajast üle läinud tänavaremont mõjub halvasti suvituslinna mainele ja paneb turistidest elatuvad vanalinna ärid näljapajukile, kirjutab Eesti Päevaleht.

'Tagumik tunneb, et kõige mõnusam see tee ei ole,' tunnistas aselinnapea Toivo Hein. Töö tellija, linnale kuuluv Haapsalu Veevärk keeldub sellist tööd vastu võtmast.

Praegu vaidlevad ehitaja ja tellija selle üle, kui konarlik üks kivisillutis olla võib. Õnnetuseks pole Eestis normi, mis ütleks, kui suured võivad olla vuugivahed ja kui palju võib tee loperdada.

Ettevõtte Koger ja Partnerid töödejuhataja Roland Valge apelleerib ühele Soome ehitusnormile, kuid aselinnapea Toivo Hein väidab, et see lubab liiga suurt lainetust ega kehti sõidutee kohta. Linnavalitsus otsis välja rangemad normid, needki tuginevad soomlaste omale.

Enne kui mõõdulatid sillutisele panna, peavad tellija ja ehitaja nüüd kriteeriumides kokkuleppele jõudma. 'Muidu jäämegi vaidlema,' ütles aselinnapea Hein.

Järgmine kokkusaamine on 10. augustil. Töödejuhataja Roland Valge lootis, et siis saab suure osa tööst üle anda. Kas see nii läheb, ei julge keegi teine ennustada.

'Pärast 20. augustit on sada protsenti valmis,' ütles tellija esindaja Algis Saar Haapsalu Veevärgist umbmääraselt.

Töö venimisest on eriti häiritud suveturistidest elatuvad vanalinna ärid. Suure osa suvest oli tänav sõidukeile kinni, jalakäijail tuli laveerida kraavide ja liivahunnikute vahel. Tuul keerutas tolmu, masinad tegid põrgulärmi, peletades ostjaid mujale.

'Käibest on neljandik järel,' tunnistas ühe poe juhataja Ene Smõslova ja tänas ostjaid, kes pole neid päris leivata jätnud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing