Euroopa börsid: kindlustusgigant Allianz pakub turule tuge

04. august 2006, 13:30

Euroopa börsidele on täna kindlust pakkunud regiooni suurim kindlustusselts Allianz, mis tõstis oma käimasoleva aasta kasumiprognoosi.

Teises kvartalis 64 protsendist kasumikasvu (kokku 2,3 miljardit eurot) näidanud kindlustusgigant kergitas oma käimasoleva aasta kasumiprognoosi 4,9 miljardilt 6 miljardi euroni. Allianz aktsia on uudise peale tõusnud 2,4%, tasemeni 126,33 eurot.

Tõusu on toetanud ka rahajagajate aktsiad.
Philips teatas, et kulutab pärast pooljuhtide üksuse müüki umbes 4 miljardit eurot oma aktsiate tagasiostmiseks ja dividendide maksmiseks. Euroopa suurima tarbeelektroonika aktsia tõusis 1,6%, tasemeni 26,12 eurot.

Kaevandusfirma Anglo American, mille esimese kvartali kasum hüppas tänud kõrgetele metallihindadele 60%, lubas tõsta aktsiate tagasiostuprogrammi 4 miljardi dollari võrra ja maksta miljard dollarit erakorralisteks dividendideks. Aktsia on Londoni börsil üles rallinud 4,6%, tasemeni 2326 pennini.

„Kasvanud raha tagasimaksmine investoritele on väga positiivne märk, näidates et ettevõtete efektiivsus on paranenud,” ütles uudisteagentuurile Bloomberg at SEB Investment-Fonds fondivalitseja Andreas Gartner.

Stoxx 50 indeksisse kuuluvatest firmadest on senini oma tulemused avaldanud 35. Neist kakskümmend kuus on ületanud neile seatud ootusi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing