Keskonnaministeerium loobus Rävala maja müügist

04. august 2006, 10:53

Keskkonnaministeerium loobus oma endise asupaiga Rävala 8 maja müügist Go Gruppi kuuluvale RealWAY kinnisvaraarendufirmale. Põhjust ministeerium ei öelnud.

Kolmandaks augustiks oli RealWAY valmis allkirjastama ost-müügilepingud, kuid kokkulepitud ajaks müüa osapoolt kohale ei ilmunud. Ostja ja ostutehingut finantseerivad pangad olid nimetatud ajaks kandnud notarideposiiti Rävala 8 kogu ostuhinna 426 miljonit krooni. Pärast tööpäeva lõppu saatis keskkonnaministeerium ostjale elektroonilise teate selle kohta, et OÜ RealWAY-ga müügitehingut ei sõlmita ning et müüja on sisse nõudnud OÜ RealWAY ostupakkumise tagatise summas 31,5 miljonit krooni.

Teade viitab justnagu päev varem tehtud müüjat esindavate organite otsusele OÜ RealWAYga lepingut mitte sõlmida ja võtta vastu valikpakkumisel teiseks tulnud pakkumine, millest enne kokkulepitud müügitehingu aega ostjat, finantseerijaid ega ka tehingut tõestavat notarit müüja ei informeerinud.

„Vaatamata sellele, et ostutehingu ettevalmistamiseks seatud aja- ja finantsplaan olid väga pingelised, suutsime müüjaga kokkulepitud ajal ja kohas olla tehinguks valmis,” ütles OÜ RealWAY juhataja Aare Kilp, kelle sõnul sellises summas rahalise ressursi igapäevane finantskulu on ainuüksi üle 60 000 krooni.

„Meie ostjana olime kõik oma kohustused täitnud, miks müüja tehingut sõlmima ei ilmunud, on ebaselge, tagatisraha sissenõudmine on aga täiesti arusaamatu ja õigusvastane”, väitis Kilp. „Kinnistu ostmise asemel oleme sunnitud pöörduma oma õiguste kaitseks kohtusse, sest tänane seis on selline, et on ebaseaduslikult omastatud meie raha summas 31,5 miljonit krooni.”

Keskkonnaministeeriumile kuuluva Rävala 8 büroohoone müüki korraldas advokaadibüroo Lextal. 'Meie arvates anti selle tehingu puhul riigile halba nõu,” ütles Aare Kilp. „Muudmoodi ei oska seletada, miks Keskkonnaministeerium sellisesse afääri sisenes.” Kilbi sõnul on RealWAY valmis otsima ka kohtuvälist lahendit.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing