PM: Reps tahab koolidele veel 500 miljonit krooni

04. august 2006, 07:45

Haridusminister Mailis Repsi sõnul kuluks vananevale õpetajaskonnale järelkasvu meelitamiseks ja maakoolide säilitamiseks vähemalt 400-500 mln krooni.

60 protsenti Eesti õpetajatest on 2008. aastaks ületanud pensioniea künnise, paljud neist 70 eluaasta piiri, tunnistas minister. 'Uute õpetajate juurdekasv on umbes 12–13 protsenti aastas, mis näitab, et olukord on katastroofiline,' sõnas ta.

Reps lausus, et ainus, mida ministeerium olukorra leevendamiseks teha saab, on õpetajakutse väärtustamine palgatõusu ja koolituste pakkumisega. Lähinädalatel peaks valitsuses tulema tutvustamisele vastavasisuline maakoolide rahastamismudel, kirjutab Postimees.

Repsi kinnitusel nõuaks see aga riigilt hiigelsummasid. 'Ebaühtlase koolivõrguga maal, nagu Eesti seda on, tähendab paketi elluviimine vähemalt 400-500 miljonit krooni,' nentis ta. 'Sellise summa juures suudame ehk mõned õpetajad kinni hoida ja mõned hajaasustusalas asuvad koolid säilitada.'

Ministri sõnul saab aidata vaid keskmise töötasu tõusuga ühesugust tempot hoidev palgatõus. Siis tuleb Repsi hinnangul rääkida aga hoopis suurematest kuludest: juba vähemalt umbes miljardist kroonist. Praegu tõuseb keskmine palk oluliselt kiiremini kui õpetajate palk.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing