Koduaia lastemänguväljakud saab ise kiirelt paigale

Liina Raudik 07. august 2006, 00:00

"Tavaliselt on põhiline ostuaeg olnud juulis, kuid sellel aastal läksid ilmad väga soojaks juba juunis ja basseinide müük algas ka juba juunis", ütleb Laagri Ehitusmarketi juhataja Karl Auntock.

Tema kinnitusel ostetakse kiikesid ja liumägesid tavaliselt kõige enam kevadel ja suve alguses. Lastebasseinide ostmine sõltub eriti ilmadest.

"Oleneb ostja maitsest ja aiast, kuhu uus kiik või mänguväljak paigutatakse," lisab Auntock.

Laste jaoks on müügil nii immutatud puidust kui ka metallist kiikesid.

Auntocki väitel on need materjalid mõlemad ilmastikukindlad ja neid ei pea talveks varju alla viima.

Lisaks kiikedele osutab Auntock metallist mänguväljakutele, mis koosnevad kiikedest, liumäest ja ronimisredelitest. Samuti on müügil täispuhutavad lastebasseinid.

Basseinide ja kiikede paigaldusega aeda saavad Auntocki sõnul inimesed ise hakkama, nendega on kaasas juhendid.

Liumäe ja kiiged ostis oma koduaeda ka Rocca al Mare elurajoonis elav Irene Maandi. Nende aias oli juba varem liivakast. Seekordne ost tehti Mustamäe teel asuvast Juku poest. Pere kõige noorem, kolmeaastane poeg Henri on ema kinnitusel ostu hästi vastu võtnud.

Maandi mäletamist mööda võttis liumäe ja kiikede paigaldamine aega paar-kolm tundi. Kompaktset liumäge oli kergem paigaldada, kuid kiigega oli rohkem tegemist. "Ise pidi muretsema vaiad ja haagid, et kiik liikuma ei hakkaks," räägib ta.

Ehitus Service'i ostujuhi Tiina Toodo teatel on nendegi poodides müügil mitmesuguseid lastele mõeldud aiatooteid. Näiteks on neil võrkkiikesid, metallist kiikesid kahele, kiik Hanna ja basseinid.

Lastele valmistab mänguväljakuid ka kaubamärgi Tip Tip Tap Mänguväljakud all tegutsev ettevõte Indamo OÜ. Ettevõtte müügijuht Põhja-Eestis Leanika Klaassen ütleb, et nendelt tellivad tooteid nii linnaosavalitsused, lasteaiad, korteriühistud, restoranid, kinnisvara arendajad kui ka eraisikud.

Klaasseni teada tellitakse kõige sagedamini kiikesid ja liumägesid, samuti vedrukiikesid ja ronilaid. Tema kinnitusel paigaldab nende firma enamasti kõik tooted ise, kuna nad annavad toodetele kaks aastat garantiid. Tooted on tellitavad ja nende hinnad seetõttu väga erinevad.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 10:18
Otsi:

Ava täpsem otsing