Koduaia veesilm - supluseks ja silmailuks

Ketlin Priilinn 07. august 2006, 00:00

"Kõige soodsamad ja lihtsamini paigaldatavad on PVC-basseinid," selgitab Laagri Ehitusmarketi juhataja Karl Auntock. PVC-basseinidel on komplektis puhastusfilter ja basseinikate.

Auntocki kinnitusel sobivad PVC-basseinid igale aluspinnale. Puudusena tuleb need talveks kokku pakkida ja panna hoiule sooja ruumi.

Osa basseine on metallkülgedega. Nendel basseinidel on Auntocki sõnul komplektis redel ja liivafilter, mis hoiab basseinivee puhtana. Samas ei pea metallküljega basseine tingimata talveks kokku pakkima.

Veelgi kindlamad, aga ka pikaealisemad on Auntocki väitel immutatud puidust basseinid. Puitbasseinilgi on komplektis liivafilter ja roostevabast metallist redel. Kõiki neid basseine saab ostja ka ise kergelt paigaldada.

Filtriga basseinid on Auntocki teatel suhteliselt hooldusvabad. Vee puhtust aitavad hoida veele lisatavad kloorigraanulid.

Lisaks basseinidele on Laagri Ehitusmarketis müügil ka Gardena plastiktiigid ja tiigikile, mis võimaldavad tiigi ise kiiresti valmis meisterdada.

Väiketiikide väljaehitusega tegeleva Viikon OÜ juhataja Rein Mirka lubab, et tiiki saab teha suvalise kujuga, kõik oleneb kliendi soovist. "Aga mingeid väga erilisi soove pole seni olnud, kõige rohkem on siiani soovitud siiski tavalist, ümara kujuga tiiki," lisab ta.

Tiikide ehituses kasutab Viikon OÜ Giscosa geomembraane, mis on oma suure pinnalaotuse tõttu kergesti paigaldatavad ning tänu piiramatule vee- ja osoonikaitsele äärmiselt vastupidavad.

Nende töökindlus ulatub Mirka kinnitusel vähemalt kahekümne aastani. Samuti on need membraanid Mirka teada väga ökoloogilised ega saasta keskkonda. Lisaks on need ka kloori- ja halogeenivabad.q

Kergelt paigaldatavaid basseinikomplekte pakkuva Bella Basseinid OÜ juhataja Ann Meri arvates tuleks basseini ostmisel kindlasti vaadata, millest see on valmistatud. "Metallosad peaksid igal juhul olema tsingitud, et nad roostetama ei hakkaks. Tähtis on ka PVC-basseinikoti paksus," juhib Meri tähelepanu.

Meri kinnitab, et basseini hooldus võtab tavaliselt aega tund või paar nädalas. "See oleneb basseini suurusest, puhastaja vilumusest ja basseini asukohast," täpsustab ta. Kui bassein on paigaldatud näiteks puude alla, siis langeb puudelt lehti või okkaid ja sel juhul võib ka puhastamine pisut rohkem aega võtta.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:18
    Otsi:

    Ava täpsem otsing