Ministeerium müüb Rävala 8 teisele ostjale

Harry Tuul 07. august 2006, 00:00

Kolmapäeval kinnitas keskkonnaminister Villu Reiljan ootamatult Rävala pst 8 kinnistu ostjaks paremuselt teise, Pärnale kuuluva ASi Wipestrex Grupp pakkumise hinnaga 420 miljonit krooni, kuigi varem oli eelistatud Vicmannile ja Pruulile kuuluva OÜ RealWay 426 miljoni kroonist pakkumist.

"RealWay esitas ootamatult, kolm tööpäeva enne kokkulepitud tehinguaega Harju maakohtusse hagi keskkonnaministeeriumi vastu, kus kinnitas, et ta ei soovi omandada kinnistut oma 16. juuni pakkumises pakutud tingimustel," põhjendas ministeeriumi haldusosakonna juhataja kohusetäitja Tiit Tamm äraütlemist, lisades, et RealWay palus kaitsta end ka riigivõimu omavoli eest. "Keskkonnaministeerium käsitles nimetatud tegevusi kui ühemõttelist tahteavaldust kinnistu mitteomandamiseks, s.o siduvast ostupakkumisest taganemisena, ja nõudis sisse pakkumise tagatise," ütles Tamm.

"See on nende tõlgendus," ütles seepeale RealWay ja kogu GoGroupi tegevjuht Aare Kilp, kes teatas reedel, et oli neljapäeval valmis sõlmima ostutehingut, kuid ministeeriumi esindajat kohale ei ilmunud ja tehingu ärajäämist ei põhjendanud. "Mina sain eile (neljapäeval - toim.) e-kirja ja seal öeldi, et meid on pingile istuma pandud," ütles Kilp.

Kilbi sõnul põhjustas kohtust abi palumise see, et läbirääkimiste voorus öeldi neile, et nende pakkumine pole parim, kuid seda parandama nad ei hakanud. "Ühel hetkel tuli väikse üllatusena, et me oleme võitjaks tulnud, mistõttu vahepealsel perioodil oli meil tempo maha keeratud sellega, kuidas seda rahastada," selgitas Kilp, kelle sõnul saadi raha viimasel tunnil.

"RealWay on saanud oma põhjendused kohtudokumentide kaudu 1., 2., ja 3. augustil ning samuti kirja teel 3. augustil," sõnas Tamm, kelle jäi mõistmatuks, miks Kilp neljapäeval üldse notari juurde kõndis, sest nende enda tegevuse tõttu polnud selleks enam põhjust. "Tehtut ei saanud 3. augustil ka tagasi pöörata, kuna riik ei saa lubada pakkujatel oma pakkumist kord esitada, siis sellest taganeda - igaühel on täpselt üks võimalus," rääkis Tamm, kelle sõnul on ministeeriumile juba laekunud 31,5 miljonit krooni, mis pakkumise tagatisena RealWaylt sisse nõuti.

"Selle raha, mis meilt ära võeti, tahame tagasi saada. Mis veel hakkab saama, ei oskagi öelda, juristid teritavad jälle pliiatseid," ütles Kilp ja lisas, et nende ostusoov on piisavalt kindel, et ka ostuõigust tagasi nõuda.

Rävala 8 ostupakkumise uueks võitjaks kuulutatud ASi Wipestrex Grupp omanik Aivo Pärn ei osanud öelda, mis sundis keskkonnaministeeriumi meelt muutma. "Täpselt kursis ei ole ja mind see väga ei huvitagi. Täna olen ma võitjaks tunnistatud ja 25ndal (augustil - toim) lähme notarisse seda kinnistut ostma," oli ta siiralt rõõmus, kuid lisas, et keskkonnaministeerium peaks suutma enne vaidlused lahendada. "Kui seal on väga palju vaidlusi peal, siis ma ei tea, mis saab sellest ostust," sõnas Pärn.

Plaanidest ei tahtnud Pärn enne ostu vormistamist rääkida. "Variandid on erinevad, aga maja jääb püsti - praegu."

Otse Tallinna südames asuv kinnistu Rävala 8, mis on kirjas kui ärimaa, võtab enda alla 6847 ruutmeetrit.

Esialgseks ostupakkumise võitjaks kuulutati RealWay, mille omanikud on Marcel Vichmann ja Tiit Pruuli. Pärn kaebas otsuse edasi, kuid kohus jättis selle rahuldamata. Kohe tekkis ajakirjanduses kahtlus, et Vichmann, Pruuli ning nende tütarfirma GoBus juht Pärn mängivad kokku. "Kui oleks kokkumäng, siis ei tehta pakkumist, et ainult 6 miljonit on vahet," ütles Pärn.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 16:10

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing