Tallinna turule mahub veel hotelle

Enn Tosso 07. august 2006, 00:00

BRC Kinnisvara analüütiku Olavi Nootre sõnutsi asuvad parema täituvusega majutusasutused just Põhja-Eestis (Tallinn ja Harjumaa) või Lääne-Eestis (Pärnu, Haapsalu ja Kuressaare). Nendest tõuseb omakorda esile Tallinn, kus peatub konkurentsitult enim turiste.

Tallinnas ööbivad rohkem kui pooled Eestis majutatud inimestest. Samas moodustab Tallinna hotellide voodikohtade arv kogu Eesti vastavast näitajast umbes kolmandiku. "Seega oleks statistikale tuginedes hotelli ehitamiseks mõttekas valida Tallinn," möönab ta.

Eesti hotelliturul on Nootre hinnangul kriitilise tähtsusega aastaringse stabiilse täituvuse saavutamine. Selleks tuleb lisaks ööbimisvõimalusele pakkuda lisateenuseid, nagu näiteks konverentsiruumide rent jmt.

Ta osutab, et hotelli kui kinnisvaraprojekti teostamisel on järjest olulisem koostöö tulevase operaatoriga. Kogenud operaatorfirma suudab anda vajalikke näpunäiteid juba planeerimise faasis. "Statistikale tuginedes võiks Tallinna turule mahtuda veel mõni luksushotell ja mõni nüüdisaegne odavama klassi hotell," usub Nootre

Mujal Eestis on puudu pigem puhketalu või muu taolise aktiivse puhkamise ja terviseparanduse võimalusi pakkuvatest kohtadest. Selliste komplekside rajamisel tuleks arvestada pealinnast kaugemale jõudvate välisturistide nõudmistega.

Eesti Hotellide ja Restoranide Liidu (http://www.ehrl.ee) statistika järgi on meie hotellide täituvus suvel endisel kõrge. Lisaks tuleb pidevalt juurde erinevaid lennu- ja laevaliine, mis toovad meile juurde turiste, kes vajavad ka majutamist.

BPE Kinnisvaraeksperdi turundusjuhi Katrin Kurm-Valojää sõnutsi on Tallinnas hotelliturul konkurents tihe, ent ta usub siiski, et ruumi on veel uutegi hotellide jaoks. Järgmisel aastal avab Tornimäe kaksiktornis uksed uus 239-toaline Swissotel, mis pakub konkurentsi just kallimas hinnaklassis olevatele hotellidele, toob ta näite.

Samas võiks juurde tulla veel ka mõningaid keskmises hinnaklassis olevaid hotelle. Katrin Kurm-Valojää möönab, et hotelli arenduse juures tulebki silmas pidada sihtgruppi ja vastavalt sellele ka asukoht valida.

Tornimäe kaksikmaja peamiseks arendajaks on AS EKE Invest. Tallinna südalinna Stockmanni kaubamaja ja Ühispanga peahoone vahelisele alale kerkiv hoone koosneb kahest tornist: ühte tulevad kaubanduspinnad ning luksuskorterid ja teise hotell ning konverentsisaal. Projekti juhib EKE Investi juhatuse liige Rein Tiik.

Aasta ringi Eesti hotellikülastajateks on põhiliselt tööreisijad ning konverentsituristid, kuid suurima mahu moodustavad ikkagi tavaturistid.

Seega hotelliturgu mõjutab suuresti turismihooaja sesoonsus: kõrgem täituvus on suvekuudel ning madalaim aasta alguses. Pärast ELiga liitumist on Eesti maine ning tuntus suurenenud ning tänu sellele kasvab nii turistide kui ka ametireisijate arv.

Seega on märgata viimasel ajal, et ka väljaspool hooaja kõrgpunkti hotellide keskmine täituvus suureneb. Kuigi välisturistide keskmine majutusaeg on Eestis suhteliselt lühike, siis on eeldada, et pikemas perspektiivis see suureneb.

Majutusteenuse turg on suhteliselt tihedas konkurentsis. Viimasel ajal valmib eelistatumatesse piirkondadesse nii kesklinna kui ka vanalinna mitmeid hotelle ning teadaolevalt kavandatakse neid veel.

Eelistatud on ka loomulikult sadamapiirkond, kus on ka juba olemas erineva tasemega hotelle.

Perspektiivis võib uute keskmise tasemega hotellide järele tekkida vajadus lennujaama ning Sikupilli piirkonda.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 16:10
    Otsi:

    Ava täpsem otsing