Tänavakivide tootjad uhavad täisvõimsusel

Väinu Rozental 07. august 2006, 00:00

"Kõik kolm kõnniteekivide tootmisfirmat Eestis uhavad täisvõimsusel ja ometi haaratakse kogu toodang lennult," rääkis Tartumaal Kärknas asuva Ikodori juhataja Jüri Truus. "Eriti suure nõudluse on ehitusbuum tekitanud sillutuskivide järele - järjekord on veninud kolme kuu pikkuseks." Truus ütles, et kui nad müüsid mullu esimesel poolaastal 39 000 ruutmeetrit sillutuskive, siis tänavu samal ajal läks kaubaks 59 000 ruutmeetrit sillutuskive.

Soome-Eesti osalusega Ikodor avas üleeile pidulikult uue täisautomaatliini, mis läks maksma 20 miljonit krooni. Avamisel viibisid majandus- ja kommunikatsiooniminister Edgar Savisaar ning tema Soome kolleeg, kaubandus- ja tööstusminister Mauri Pekkarinen.

Eesti suurima tänavakivide tootja ASi Rudus Eesti juhatuse liikme Harry Kuivkaevu sõnul pingestus tänavu olukord turul lisaks ehitusbuumile ka seetõttu, et mingi aeg kevadel olid nemad sisuliselt ainsad tänavakivide tootjad. "Ikodoris venis uue liini paigaldamine ja Talot tegeles peaasjalikult plokkide tootmisega," põhjendas Kuivkaev. Samas möönis ta, et objekte, kus sillutatakse kõnniteid kividega, ehitatakse üha rohkem ning nõudlus kasvab. "Need ajad, kui ma käisin ise võimalike tellijatega kohtumas, näidiskivid portfellis, on ammu möödas," muigas Kuivkaev.

Eestis tegutseb kolm suuremat tänavakivide tootjat: Harjumaal asuv AS Rudus Eesti, Maardus asuv AS Talot ja Tartumaal asuv AS Ikodor. Rudus Eesti, mis ostis selle aasta algul ära konkurendi ASi Kehra Kivitehas, omab kaht tootmistehast ja toodab tänavakive kaubamärkide Rae Betoon ning Kehra Kivi all. Mullu toodeti Eestis kokku ligi 700 000 ruutmeetrit betoonist tänavakive.

"Loodame, et tänu uuele võimsale tootmisliinile toodame tänavu kive rohkem kui meie lähim konkurent Talot ning aasta lõpus saame ennast nimetada suuruselt teiseks tänavakivide tootjaks," ütles Truus.

Ikodor teenis eelmisel aastal 21,1 miljoni krooni suuruse käibe juures 3,5 miljonit krooni kasumit. Tänavune käibeprognoos on 28 miljonit krooni.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 16:10
    Otsi:

    Ava täpsem otsing