Firmal on õigus keelduda suitsetaja töölevõtmisest

07. august 2006, 12:18

Euroopa firmad võivad keelduda suitsetajaid palkamast, kuna ELi diskrimineerimisvastased seadused suitsetajatele ei laiene.

Sellise vastuse andis Euroopa Komisjon ühe Europarlamendi saadiku järelepärimisele Iiri kõnekeskuse kohta, mis teatas oma töökuulutuses, et suitsetajatel ei maksa kohta taotlema tulla, kirjutas Financial Times.

„ELi diskrimineerimisvastased seadused keelavad töötajate diskrimineerimise rassilise või etnilise kuuluvuse, puude, vanuse, seksuaalse orientatsiooni või religiooni ja uskumuste alusel,” teatas oma vastuses ELi tööhõive ja sotsiaalküsimuste volinik Vladimir Spidla. „Töökuulutus, mis ütleb, et suitsetajatel pole mõtet konkureerima tulla, ei paista langevat ühegi eelpool nimetatud keelatud toimimisviisi alla.”

Spidla, kes ise ei suitseta, kaalub lehe andmeil vajadust seaduse järgi, mis kaitseks töötajaid passiivse suitsetamise negatiivsete mõjude eest.

„Kui inimesed oma vabast ajast või kohvipausi ajal suitsu teevad ja kontorisse naasevad siis nad haisevad. Meil on väike kontor ja see muudab teiste jaoks olemise võimatuks,” põhjendas järelepärimiseks ainet andnud Iiri kõnekeskuse Dotcom Directories juht Philip Tobin ühes oma intervjuus.

Muudest organisatsioonides on näiteks Maailma terviseorganisatsioon WHO teatanud, et ei palka enam oma Genfi peakorterisse suitsetajaid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing