PM: Volga restoran Tartus saab ruumi juurde

07. august 2006, 08:16

Tartu Athena maja remont pidi esialgse kava kohaselt lõppema sügiseks, aga ehitusmeeste põud venitab tähtaja tuleva aasta algusesse.

Ehkki tööd ei ole jõudnud kaugeltki veel viimistlusjärku, on lagunenud maja päästmise faas ületatud ning asutud juba selle ülesehitamise kallale. 'Aastavahetuseks saame enam-vähem valmis, aga tõenäoliselt läheb lõplik valmimine pisut sellestki üle,' lausus arhitekt Aivar Roosaar Tartu Postimehele.

Roosaar tänab õnne, et maja konstruktsioonid pidasid ehitusmeeste saabumiseni vastu. Eriti õnnetus seisus oli Athena kino osa. Selle lae varisemine oleks võinud tuua kaasa ka ulatusliku varingu Küütri tänavale ja keegi võinuks surma saada. 'Tegime nüüd vana äravajunud lae peale lisaks uue raudbetoonlae,' selgitas ta.

Kino taastatakse arhitekti kinnitusel selle 1930. aastate hiilguses ning sisustatakse moodsa tehnikaga. Nõnda näiteks saab kinopõrandat vastavalt vajadusele tõsta või alla lasta. 'Tahame seda ruumi mitmekülgselt kasutada,' põhjendas Roosaar. 'Toolid tulevad muidugi uued ja mugavad.'

Lisaks läheb konverentsikeskusena kasutusele ka kinosaali peal asuv katusealune. Majja tuleb veel teisigi väiksemaid nõupidamisruume.

Endise Volga restorani ala laieneb võrreldes varasemaga oluliselt, ulatudes nii endisesse köögi- kui ka kontoriplokki Ülikooli tänava ääres.

Seintele tulevad mahagonpaneelid nagu oli omaaegses Ateeni kohvikus. Tulemuseks peaks olema linna üks kõige nooblimaid restorane.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing