Balbiino: Ingman liialdab turuosast rääkides

Liis Kängsepp 08. august 2006, 15:12

ASi Balbiino turundusjuht Teet Anieri hinnangul on Ingmani osakaal Eesti jäätiseturul selgelt väiksem kui tänases Kauppalehtis kirjutatud 15%.

„Nad liialdavad sellega. Mina ei hinda nende turuosa suuremaks kui 10%,” lausus Anier, kes kahtlustab, et Ingman arvestab turuosa kokku lüües mitte hulgihindadega, vaid kaasab jäätise jaemüügi kaubanduskeskustes asuvates jäätise müügikohtades Spice Ice. Balbiino oma turuosa arvutades Jätsijaamade jaemüüki aga ei arvesta, vaid kalkuleerib hulgihindadega.

„Hästi lihtne on oma turuosa kahekordistada, kui see on sisuliselt olematu,” kommenteeris Anier Ingmani plaani järgmiseks aastaks enda kätte võtta vähemalt viiendiku Eesti jäätiseturust, pidades selliseid jutte osaks konkurendi suhtekorralduskampaaniast. „Minu arust kuni kolmandiku turuosa võtmise juttu olen ma nende tegelaste käest kuulnud juba aastat viis.”

Anieri hinnangul võtavad Tallinna Külmhoone ja Balbiino koos Eesti turust 83%, Ingmanile kuulub umbes 10% ja ülejäänu katavad väiksemad tegijad.

„Supersuvi on olnud,” kinnitas Anier ka Külmhoone juhi Kuldar Leisi sõnu, et jäätisemüüjatel läheb tänavu väga hästi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing