EPL: Reps näitab peagi pensionile jäävate õpetajate arvu tegelikust suuremana

08. august 2006, 07:34

Väide, nagu oleks 60 protsenti õpetajaist 2008. aastal penisoniealised, ei vasta tõele.

Statistikaameti paari aasta tagustele andmetele tuginedes selgus, et Eesti üldharidus- ja kutsekoolide õpetajaskonna keskmine vanus on alla 45 aasta ning kui ülikoolist uusi õpetajaid juurde ei tuleks, oleks 2008. aastal õpetajate keskmine vanus pisut üle 50 aasta, kirjutab Eesti Päevaleht.

Riigikogu rahanduskomisjoni esimehe Meelis Atoneni sõnul on Eestis igas valitsuses ministreid, kes kasutavad oma haldusala eelarve tõstmiseks bluffi ja manipuleerivad faktidega.

'Ma ei tahaks nimesid nimetada, aga teatud ministrid teevad ikka nii, et kirjutavad eelarvestrateegiasse ühe summa, eelarvesse aga teise, ja siis loodavad, et saavadki raha juurde. Tugev rahandusminister suudab sellised ministrid tagasi maa peale tuua,' selgitas Atonen.

Atoneni sõnul on päästeametnike, politseinike ja õpetajate palgad vaidlusobjektiks just seepärast, et minister ise tõstab oma haldusalas teisi kuluartikleid ning jätab palgad lahtiseks, lootes avalikkuse toele ja juhusele, et eelarveprotsessis antakse survele järgi.

Eelmisel nädalal väitis haridus- ja teadusminister Mailis Reps, et 2008. aastaks on kaks kolmandikku Eesti õpetajatest üle 60 aasta vanad ning suur osa neist isegi rohkem kui 70aastased. Ministeeriumi nõunik Priit Simson selgitas, et selline olukord võib ministri hinnangul tekkida, kui riik ei tõsta õpetajate palka.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing