Euroopa komisjon kaitseb ka suitsetajate õigusi

08. august 2006, 16:29

Euroopa komisjon väljastas pressiteate, milles kinnitab, et ei pea suitsetajate diskrimineerimist normaalseks ega poolda suitsetajate töölevõtmisest keeldumist.

Laupäeval ilmus Briti majanduslehe Financial Times esiküljel artikkel, mis käsitles Iiri kõnekeskuse juhtumit, mis teatas oma töökuulutuses, et suitsetajatel pole mõtet konkureerima tulla. Leht avaldas ka ELi tööhõive ja sotsiaalküsimuste voliniku Vladimir Spidla vastuse juhtumit puudutavale järelepärimisele, kus volinik ütleb, et ELi diskrimineerimisvastased seadused suitsetajatele ei laiene.

Tänases pressiteates ütleb Euroopa Komisjon, et sellist asja on vale väita nagu pooldaks Euroopa Liit suitsetajate töölevõtmisest keeldumist või leiaks, et suitsetajate diskrimineerimine on normaalne nähtus.

'Nagu põhiõiguste hartas on selgelt märgitud, on Euroopa Liit igasuguse diskrimineerimise vastu. EÜ asutamislepingu artikliga 13 antakse komisjonile võimalus võtta teatavates valdkondades vastu diskrimineerimisvastaseid õigusakte. Seepärast keelavad EL õigusaktid diskrimineerimise töökohal soo, vanuse, puude, rassi või etnilise päritolu, seksuaalse orientatsiooni ning usutunnistuse või veendumuste alusel,' seisab tänases pressiteates.

'Asjaolu, et EL õigusaktid ei hõlma suitsetajate mittediskrimineerimist, ei tähenda, et komisjon peab suitsetajate diskrimineerimist õigeks. Inimesi tuleks tööle võtta nende oskuste ja kvalifikatsiooni alusel ning neid ei tohiks mingil põhjusel kõrvale jätta, ilma et nad saaksid eelnevalt oma oskusi tõendada,' teatab komisjon.

Igasugune diskrimineerimine, mis jääb EL õigusaktide reguleerimisalast välja, kuulub liikmesriigi vastutusalasse. Kuigi komisjon toetab suitsuvaba keskkonda töökohal, et kaitsta nii suitsetajate kui ka mittesuitsetajate tervist, on komisjon seisukohal, et suitsetajate diskrimineerimine ei ole poliitiliselt vastuvõetav. See ei ole kindlasti parim moodus võidelda tubakasõltuvuse vastu ning lahendada sellega seoses töökohal tekkida võivaid probleeme.

Komisjon ise ei diskrimineeri oma suitsetajatest töötajaid, kuid tagab suitsuvaba töökoha ning püüab aidata suitsetajatel suitsetamisest loobuda.'

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing