Ingman: Turuosa arvestus on adekvaatne

Liis Kängsepp 08. august 2006, 16:04

ASi Ingman Jäätised juht Margus Kastein kinnitas, et Ingmani turuosa Eestis on umbes 15% ning lubab seda lähema paari aasta perspektiivis kasvatada 20%ni.

„See number on absoluutselt adekvaatne,” sõnas Kastein. „Ma vist olen ainus inimene, kes viitsib turuosade tabeliga tegeleda.”

Kasteina andmetel oli Ingmani turuosa Eestis mullu 13,6%. Tallinna Külmhoone hoidis enda käes 42% ja Balbiino 40%, ülejäänud moodustasid väiksemad tegijad kellest suurim on AS Maag Piimatööstus. Kokku oli Eesti jäätiseturu maht mullu umbes 260 mln kr. Kastein sai numbrid kokku ettevõtete majandusaasta aruandeid läbi lapates. Kasteina sõnul kasvas Ingmani jäätiste läbimüük tänavu seitsme kuuga 45% ning augusti lõpuks müüb ettevõte täis kogu mulluse müügimahu.

„Turg tervikuna kindlasti ei ole kasvanud 45%,” viitas Kastein, et Ingmani turuosa peab olema suurenenud. Turu kasvuks hindas Kastein umbes 10-15% ning uskus, et ettevõte on juba väga lähedal 15%sele turuosale. „Eesmärk on saada 20% täis,” sõnas Kastein, kes ei tahtnud avalikustada, palju eesmärgi saavutamiseks investeerida tuleb ning millal täpselt 20% piir saavutatakse.

„Investeerime kindlasti turundusse, aga ma ei saa ajakirjandusele täpselt öelda, kui suur on minu eelarve,” naeris Kastein. „Ilmselt on see suurem kui teistel.” Tootmist Ingmanil Eestis ei ole.

Nii Kastein kui teised jäätisetootjad rõhutasid, et Eesti turusituatsioon, kus konkureerivad kaks tugevat kohalikku tootjat ja üks välismaine ettevõte, on maailmas üsna unikaalne ning lähinaabritest valitseb võrreldav olukord vaid Soomes.

Kastein kinnitas, et Balbiino turundusjuhil on õigus, et nad arvestavad turuosa kokku lüües ka Spice Ice’s müüdud jäätiseid, kuid siiski hulgihindu silmas pidades.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing