PM: Keskerakond viib presidendivalimised Riigikogust mööda

08. august 2006, 07:51

Keskerakonna esimees Edgar Savisaar alustas viie erakonna ühise presidendikandidaadi sõelumisväljalt taandumislahingut.

'Kasvas tunne, et nii olulise ametiposti täitmiseks ei pruugi meie valijate jaoks kumbki olla see õige,' kirjutab Savisaar tänase Postimehe arvamusküljel riigikogu aseesimehest Ene Ergmast (Res Publica) ja europarlamendi saadikust Toomas Hendrik Ilvesest (sotsiaaldemokraat) kui võimalikest presidendikandidaatidest.

Eile jätkas keskpartei läbirääkimisi Rahvaliiduga, pärast mida ütlesid Savisaar ja rahvaliitlaste juht Villu Reiljan, et võivad nii presidendi- kui ka parlamendivalimisteks koostööd lubava kokkuleppe allkirjastada juba järgmisel nädalal.

Sellest rääkides kuulutas Savisaar viie erakonna kõnelused Riigikogus presidendi leidmiseks sama hästi kui lõppenuks, kirjutab Postimees.

Keskerakonna ja Rahvaliidu leppega annaks Savisaare partei lubaduse toetada Rüütli jätkamist. 'Siis Keskerakond Riigikogu asjaga enam ei tegeleks,' selgitas Rahvaliidu esimees Villu Reiljan. See tähendaks riigipea valimist septembri lõpus kogunevas valimiskogus.

Eile teatas Keskerakonna juhatus, et ei osale neljapäeval ühist presidendikandidaati otsivate erakondade ümarlaual ning otsustab, millist presidendikandidaati toetada, pühapäevasel volikogul.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing