Bürood muutuvad kodusemaks

Tiiu Rohelsaar 09. august 2006, 00:00

Büroode sisekujundus suundub kodusema keskkonna, soojemate materjalide ja värvide poole, on hakatud looma puhkenurki nii klientidele kui ka oma töötajatele.

Ruumi üldmulje andmiseks soovitatakse kasutada heledat, enamasti puhast valget, millele lisatakse eripära värviliste disainielementidega. Kuumimad toonid on praegu hele ja tume oliiviroheline, veinipunane ning jätkuvalt tume ja hele puidupruun. Ruumi põhifooni peaksid andma puhtad värvid ning disainielementidel figureerima pooltoonid. Periood, kus kõik neli seina sai kaetud samast purgist pärit värviga, hakkab ümber saama ning taas on oma suurkäiku tegemas tapeedid ning muud materjalid, näiteks puit, kangas, plastmass.

Materjalides on jätkuvalt enam kasutatud puitu, piimjat klaasi ning anodeeritud ja poleeritud alumiiniumi. Natuke rohkem on hakatud tähelepanu pöörama laminaadi kasutusele. Kuigi selle üldmulje on spoonitud pinnast külmem, võidab ta hinna soodsuse poolest. Uudsematest materjalidest on trendiks eksootilised puud ja lainelised õlekõrred.

Praegune hitt on ornamentide, enamasti lillede, kleebised ustel. Võimalusel tuleks kasutada ka eluslilli, plastist jäljend ei suuda asendada elusast lillest hoomavat emotsiooni. Aknakatete maailmas võib avastada huvitavaid pannoosid ja tekstiile. Kuigi tekstiilkardinat on peetud kontoriruumides kohatuks, võiks seda siiski kasutada töötajate või klientide puhkenurga õdusamaks muutmiseks.

Sama foon läbib ka valgusteid. Suunatud ja rahustavat keskkonda tekitav valgusti on asendamas päevalampe. Eelkõige seetõttu, et päevalambid röövivad intiimsust ning väsitavad. Kõikvõimalikud integreeritavad valgustid on jätkuvalt moes. Ruumi nurgad, kus ei ole valgust, kuid kus siiski on vajadus intiimsuse järele, võiks eraldada maheda valgusseina või -kapiga, mida saab kasutada tööasjade hoidmiseks.

Mööbel jälgib vormilt funktsionaalsust. Samas pole enam põhjust peita töövahendeid, eelkõige raamatuid, kappidesse: lukustatud boksidest on neid raskem leida ja kujunduselemendina mõjuvad nood elegantselt.

Disaini suundumus on püüd eirata füüsikaseadusi: kõikvõimalikud näiliselt rasked suured pinnad "õhus" liuglemas tabavad hetke miljööd.

Äriruumi sisustamisel tuleb silmas pidada, et valitakse välja üks-kaks kindlat suundumust, millele pannakse läbivalt rõhku. Olgu selleks siis sein, valgustid, materjal või hoopiski värv, kuid kindlasti olgu see omaette kunstiteos

Kindlasti peab äripinna kujundus sobima firma brändiga. Ruumidesse sisenedes peab klient ära tundma ettevõte stiili ning brändi. Et mitte liialt tähelepanu häirida, on kontoriruumid muutumas üha minimalistlikumaks.

Kõikvõimalikud nipsasjakesed on asendumas üksikute pilkupüüdvate disainielementidega.

Enam ei ole märksõnaks "võimalikult palju ja kallist", vaid "võimalikult vähe ja omapärast".

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 16:10
    Otsi:

    Ava täpsem otsing