Rekordeid rünnanud nafta hind taandus

Peeter Teder 09. august 2006, 00:00

Üleeile viimase kolme nädala kõrgtasemel ära käinud nafta hind näitas eile alanemise märke pärast seda, kui USA valitsus teatas, et võimalike puudujääkide katmiseks võidakse kasutada strateegilisse reservi kuuluvat naftat.

USA energiaminister Samuel Bodman kinnitas, et peale BP Alaskal asuva naftavälja sulgemist toru lekkimise tõttu avatakse hädaolukorra jaoks mõeldud laovarud. USA hoiab Strateegilises Naftareservis 688 miljonit barrelit naftat. BP esindaja teatas, et Alaska naftaväljal tekkinud lekke parandamine võib võtta nädalaid ja isegi kuid. Analüütikute hinnangul võidakse puudujääv nafta tarnida USAsse ka Venetsueelast, Venemaalt või Lähis-Idast. USA suurimad naftatöötlejad Valero Energy ja Tesoro kinnitasid, et suudavad lähiajal rahuldada vajaduse kütuste järele.

"Tundub, et umbes järgmise kuu aja jooksul on naftatöötlejate seis USA läänerannikul hea ja neil on ümbertöötlemiseks piisavalt naftat," ütles Bloombergile BNP Paribase analüütik Eoin O'Callaghan

Nafta septembrikuise tarnetähtajaga lepingute hind alanes eile 41 senti ja barreli nafta hind käis ära 76,57 dollari peal. Õhtupoole kaubeldi naftaga tasemel 76,69 dollarit barrel. Brenti segu hind käis üleeile Londonis ära ka 78,64 dollaril barrelist. See on kõigi aegade kõrgeim tase 1988. aastast saadik, mil naftalepingutega kauplemine Londonis algas.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 16:10
    Otsi:

    Ava täpsem otsing