Taas õpingute lainele

Marko Liibak 09. august 2006, 00:00

Tänavune kuum suvi ning puhkuste periood on õige pea läbi saamas. Mida sügise poole, seda suuremaid tuure on kogumas järjekordne koolituste hooaeg. Julgen uskuda, et tänavune ilus, kuigi põuane suvi, on pakkunud piisavalt lõõgastumis- ja puhkusevõimalusi ning pikal ja külmal kevadel töötajate tühjaks jooksnud akud on taas täis laetud.

Nüüd aga on aeg sukelduda täie jõuga töösse ning miks mitte otsida võimalusi enda teadmiste ja kogemuste täiendamiseks. Peagi algav uus koolituste hooaeg annab selleks järjekordse võimaluse. Kuigi üldjuhul on erinevad koolitused firmades oma töötajatele paika pandud kas aasta alguses või eelmise hooaja eel, ei teeks paha ka nii-öelda jooksvalt mõnel koolitusel või kursusel osaleda.

Just üheks selliseks soovitan niinimetatud vabastava hingamise kursust. Tõsi klassikaliste koolituste hulka seda veel ei liigitata, vaid võetakse pigem kui alternatiivset stressimaandamismeetodit. Kuid miks mitte enne jahedat sügist ja pimedat talve omandada uued nipid, kuidas õige hingamisega maandada või ennetada tööl või kriisiolukordades tekkida võivat stressi. Usun, et hingamiskoolitusest ei ole kasu mitte ainult töises keskkonnas paremini toime tulekuks, selgeks õpitud nippidega saab ka eraelus tekkida võivat stressi ennetada. See omakorda vähendab ka tööstressi.

Kena ja kasulikku algavat koolitushooaega!

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:18
    Otsi:

    Ava täpsem otsing