Tähelepanu väikese käibega aktsiatel

Peeter Teder 09. august 2006, 00:00

Tallinna börsil püüdsid eile tähelepanu tavapäraselt väikese käibega aktsiad eesotsas Klementiga. Klementi aktsia on kahe päevaga tõusnud 22,5 protsenti ja maksis eile börsi sulgemisel 38,33 krooni (2,45 eurot). Aktsiaga tehti 220 000 krooni käivet.

Klementi aktsiat on viimastel päevadel mõjutanud eelmise töönädala lõpus avaldatud majandustulemused. Tulemused olid julgustavad ja panid aktsia hinna esmaspäeval rallima. Eile toimunud tõusu võib juba stabiliseerumiseks pidada. Samas, kui Klementi ka järgmistel kvartalitel headest majandustulemustest raporteerib, võib hind edasi kerkida.

Kõrgemale väljaostuhinnast tõusis Rakvere Lihakombinaadi aktsia hind. HK Ruokatalo on valmis aktsiad välja ostma 45,40 krooni (2,90 euro eest). Rakvere Lihakombinaadi aktsia sulgemishind oli 46,16 krooni (2,95 eurot) ja käive ulatus 121 000 kroonini.

Rakvere Lihakombinaadi puhul spekuleeritakse ilmselt sellele, et HK Ruokatalo ülevõtmispakkumine vaidlustatakse ja Soome firmat sunnitakse aktsiate eest kõrgemat hinda maksma. Selline võimalus on täiesti olemas, sest ühelt poolt on olemas vastav kohtupretsedent ja teiselt poolt näitavad Rakvere Lihakombinaadi tulemused üha paremaks muutumise märke.

Üle 15protsendise limiidi rallis majandustulemused avaldanud Tallinna Farmaatsiatehase aktsia. Aktsia maksis börsi sulgemisel 39,59 krooni (2,53 eurot) ja selle käive oli 4000 krooni. Aktsiale tekkis üle pika aja taas aktsia hinna ja ühe aktsia kohta tuleva kasumi ehk P/E suhe, mis hetkel on 53.

Suurima käibega oli börsil Eesti Telekomi aktsia. Eesti Telekomi aktsia oli ühtlasi ka ainus langev aktsia Tallinna börsil. Eesti Telekomi aktsia hind langes 0,5 protsenti ja aktsia maksis 119,07 krooni (7,61 eurot). Aktsia käive oli 8,1 miljonit krooni. Ilmselt on Eesti Telekomi aktsia natuke liiga kiiresti kerkinud ja sellest ka mõningane hinnalangus. Samas toetavad aktsiat igati rahuldav dividend ja spekulatsioonid, et TeliaSonera võib kunagi taas ülevõtmisest juttu teha.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 16:10

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing