Põllumehed siirduvad põllule keskpärast saaki lõikama

09. august 2006, 10:18

Enamik põllumehi valmistub kombainidega põllule sõitma nädalapäevade jooksul, lootes sealt põua kiuste lõigata keskpärase saagi, kirjutab tänane Järva Teataja.

Tavapäraselt on Järva maakonnas üks esimesi viljakoristajaid Aravete Agro, kus esimene kombain sõitis eile pärastlõunal odrapõllule.

Agronoom Andres Kalle ütles, et kombain on teinud tööd mõne tunni, nii et saagist on vara rääkida. «Põllu servas vilja vaadates tundub, et saak pole kõige hullem,» lausus ta. «Kui vili on kuivatist läbi käinud, eks siis oleme targemad.»

Kuigi Kalle teraviljale ikaldust ei ennusta, tunnistas ta, et aasta on põllumehel siiski raske olnud. «Lisaks suvisele põuale oli talv erakordselt pakane, mis võttis orased ära,» täpsustas ta.

Karjamäe talu peremees Ants Tambla kavatseb sõita kombainiga põllule lähipäevil ja saagi üle ei kurda. «Kui põldu vaatan, siis minul küll nutuvõru ümber suu pole,» lausus ta. «Oder annab kaks, kaks pool tonni hektarilt aidakaalus, aga oder ongi lollikindel taim, et temalt saab ka põuaga saagi kätte.»

Põllemaa – Saare talu peremees Ennu Nurk läheb lõikama nädala pärast. «Usun, et tuleb keskmine saak, kõrgemad kohad on küll põuast rohkem kannatanud,» sõnas ta.

Nurk selgitas, et kui oder ja kaer elavad põua suhteliselt valutult üle, siis nisusaak võib kehvemaks jääda.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing