EPL: Autodes kasutatav vedelgaas võiks gaasiliidu arvates olla aktsiisivaba

10. august 2006, 07:19

Eesti gaasiliit tegi rahandusministeeriumile ettepaneku vabastada vedelgaas aktsiisist, et soodustada keskkonnasõbralikuma gaasiga sõitvate autode kasutamist.

Liiter bensiini maksab tanklas praegu vähemalt 15 krooni, millest aktsiis moodustab 4,5 krooni. Liiter vedelgaasi maksab tanklas 8,6–8,9 krooni, aktsiis moodustab sellest vaid 0,88 krooni, kirjutab Eesti Päevaleht.

Gaasiliit leiab, et vedelgaasi kasutamist autokütusena soodustaks soodne gaasihind tanklates; praegune hinnavahe bensiiniga (35–40 protsenti) ei ole piisav.

Statoili kontseptsioonijuhi Kai Realo sõnul ei ole Eesti turul autogaasi müümiseks piisavalt nõudlust. Statoil müüb autogaasi Lätis ja Leedus. 'Meie andmete järgi ei tõuse gaasiautode arv Eestis kuigi kiirelt. Tundub, et juhindutakse Skandinaaviast, kus gaasiautod pole eriti populaarsed, erinevalt näiteks Leedust, kuhu on gaasiautode kasutamine levinud Poolast, kus see on väga popp,' ütles Realo.

Rahandusministeeriumi hinnangul on vedelgaasi aktsiis põhjendatud. 'Kuna vedelgaas on taastumatu energiatoode, on igati põhjendatud selle maksustamine aktsiisiga, arvestades samas seda, et vedelgaas on näiteks bensiini ja diislikütusega võrreldes keskkonnasõbralikum,' leiab ministeerium.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing