EPL: Iiri lennufirma peab Tallinna Lennujaama makse kõrgeks

10. august 2006, 07:22

ASi Tallinna Lennujaam praeguse hinnataseme juures Iiri odavlennufirma Ryanair siia lendama ei hakka.

Seda märkis üleeile Dublinis läbirääkimistel käinud majandusministri nõunik Oleg Harlamov. Nõuniku sõnul ei tähenda see, et edasised läbirääkimised on välistatud, kirjutab Eesti Päevaleht.

'Eile rääkisime ainult printsiipidest, mitte summadest,' kinnitas Harlamov.

Ryanair nõuab lennujaamamaksude mitmekordset alandamist, kuid see on ASi Tallinna Lennujaam juhatuse esimehe Rein Loigu sõnul välistatud. 'Eestisse lendavad paljud rahvusvahelised firmad, näiteks Lufthansa, KLM ja Czech Airlines. Pole mõeldav, et nemad maksavad oluliselt suuremaid summasid,' sõnas Loik.

Samas on Tallinna Lennujaam Ryanairi Eestisse laienemisest huvitatud, sest firma pakub odavaid lende väga paljudesse sihtkohtadesse. Tõsi – Ryanairi lennukiga ei saa alati sihtriigi pealinna, vaid mujale (Kaunas, Tampere).

Erandiks on Läti, aga seal on pooleli kohtuasi Ryanairi vastu, sest teised lennufirmad polnud nõus Ryanairile kehtestatud mahulepinguga ja sellest tulenevate suurte allahindlustega. Harlamov kinnitas, et otsuse langetamiseks tuleb tähelepanelikult jälgida, kuidas kulgeb sealne kohtuskäik.

Järgmine kohtumine Ryanairi esindajatega leiab aset augustis Tallinnas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing