PM Online: Tallinna-Londoni lende tühistatud ei ole

Liis Kängsepp 10. august 2006, 12:19

Tallinna lennujaamast öeldi Postimees Online`ile, et Estonain Air ja EasyJet ei ole oma lende Suurbritanniasse tühistanud.

Samas rõhutati, et reisijad peavad valmis olema karmistatud turvameetmeteks, mis omakorda võib tähendada lendude hilinemist.

«Hoian just praegu käes hiljuti saadetud dokumenti, mis puudutab kõigi Suurbritannia lennujaamade turvakontrolle. Selles mõttes ei ole vahet, kas lennata Londonisse või mujale, meetmed on igal pool samad,» ütles Tallinna lennujaama pressiesindaja Eduard Tüür.

Reisijad võivad Suurbritanniasse lennates turvakaalutlustel lennukisse kaasa võtta vaid rahakoti, lennupileti ja passi.

«See on lagi, ülejäänud asjad ladustatakse pagasi hulka. Mis omakorda teeb asja keerulisemaks transiidireisijatele, sest paljud peavad oma pagasi ümber komplekteerima,» selgitas Tüür.

Pressiesindaja lubas, et pärast läbirääkimisi lennufirmadega antakse ajakirjanduse vahendusel teada, kuidas oleks kõige mugavam pagasit ümber komplekteerida.

«Võimalik, et soovitame transiidireisijatel aja säästmiseks pagasiga tegeleda juba Tallinnas,» nentis Tüür.

Tüür hoiatas, et karmistatud turvakontrollid Suurbritannia lennujaamades võivad mõjutada Londoni lendude kohalejõudmise ja väljumisaegade täpsust.

Estonian Airi pressiesindaja Maris Kivi sõnul hilines tänahommikune Tallinna-Londoni lend veidi üle tunni. Lennuk ei ole veel Suurbritannia pealinnast tagasi tulema hakanud.

Täna väljub Tallinnast Londonisse kell 16.15 veel üks Estonian Airi lend. Sama lennuk sõidutab õhtul veelkord reisijaid Londonist Tallinna.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing