Automüük ei rahune

Ardo Kalda 11. august 2006, 00:00

Olenemata sellest, et inimesed on kuumade suvekuudega eriti loiud, ei kajastu see kuidagi uute sõiduautode müüginumbris, millega põmmutati järjekordselt üle 2000.

Eelmise aasta juuli 1654 müüdud uut sõiduautot läkitati minevikku kui nõrk tulemus, sest seekordne 2112 autot on muidu loiu suvekuu kohta lausa erakordne. Müügitabeli tipus tunnevad end endiselt mugavalt jaapanlased Toyota ja Honda. Esimene neist on seal juba üle kolme aasta ja teine kerkis sinna selle aasta esimeses pooles oma uue Civicu müügiletulekuga.

Esiotsas hoiavad end suhteliselt tugevalt ka Renault ja Citro?n.

Sellel aastal on müüdud juba 14 533 sõiduautot, mis tähendab aga seda, et eelmisel aastal alistamatuks jäänud 20 000 sõiduauto piirist sõidetakse seekord teerulliga üle.

Selle kuu rakettideks võib pidada Suzukit ja Seati, mille müüjaks on Topauto. Viimase müügidirektori Erkki Otsa sõnul on eelmise kuu hea müügi põhjuseks ammu tellitud ja alles nüüd kohale jõudnud Grand Vitarad. Seati hea müügitulemuse aluseks on kindlasti uus Leon. Aasta lõpuks soovitakse Seati kogu turuosa viia kahe protsendini ja 2007. aasta lõpuks kunagise nelja protsendini.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing