Ummistunud Windowsit saab päästa

Enn Heinsoo 11. august 2006, 00:00

Windowsi poolt tehtava süsteemi taastuspunkti abil võib päästa lootusetult umbe jooksnud operatsioonisüsteemi ja kiirelt tööd jätkata.

Üks võimalus arvuti kiiruse taastamiseks on aegajalt Windows uuesti paigaldada, kuid on ka kiirem ning valutum meetod. Windows võimaldab salvestada süsteemi hetkeolukorra ning hiljem selle juurde naasta, kaotades vahepeal tehtud teatud muudatused.

Pärast Windowsi paigaldamist on see omadus sisse lülitatud ning taastuspunkte tehakse iga päev. Siiski, kui olete saavutanud oma arvutis olukorra, mis võiks püsida, minge startmenüüsse ning liikuge Programs - Accessories - System Tools - System Restore.

Avaneb aken, kus pakutakse võimalust taastata mõni varasem olukord või luua uus pidepunkt. Soovitatav on vaadata ka üle "System Restore Settings". Seal saab määrata, kui palju kettaruumi selle omaduse jaoks kasutatakse. Kui teil on kõvakettal ruumiga kitsas, võib liugurit libistada vasakule ja seega määrata vähem ressursse süsteemi taastuspunktide loomiseks. Võimalik on ka seal see omadus välja lülitada, kuid see ei ole soovitatav.

Kui tagasi minna "System Restore" algse akna juurde, siis endale meeldiva olukorra jäädvustamiseks vajutage "Create a restore point" ja järgmisel lehel pange olukorrale nimetus, mille järgi te selle hiljem ära tunnete ning juhiste abil viige protsess lõpuni.

Kui nüüd kunagi tekib olukord, kus teie arvutil on midagi seletamatut viga, kõik on aeglane, ebasoovitav tarkvara on pidevalt jooksmas ja programmid kipuvad kinni kiiluma, siis minge uuesti sinna aknasse ja valige kunagi salvestatud olek. Selleks valige "System Restore" peaaknast "Restore my computer to an earlier time" ning järgige juhiseid.

Taastamise käigus viib Windows läbi alglaadimise ning uuesti käivitunult on taas töökorras. Protsessi käigus säilivad kõik dokumendid ja e-post ning muu taoline. Teema kohta saab rohkem teavet Help-nupu kaudu, mis asub System Restore'i peaaknas.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing