EPL: Hiiumaale lendab uus ja mugavam lennuk

11. august 2006, 07:44

Augusti algusest lendab Kärdla–Tallinna liinil Rootsist ostetud uus valge-kollane lennuk Jetstream 32, kirjutab Eesti Päevaleht.

'Meil on näiteks lapsevanemaid, kes käivad lastele lihtsalt lennusõitu näitamas. Umbes nii nagu käiakse lapsega karussellil sõitmas. Uus lennuk on hermeetilisem kui varasemad ja reisijatel ei lähe kõrvad nii kergesti lukku. Seega peaks uus lennuk lastele hästi sobima,' arvas ASi Avies mänedžer Inga Rjazanova.

Lisaks on 1990. aastal ehitatud Jetstream 32 salongis mugavamad istmed ja madalam müratase kui varem Kärdla–Tallinna liinil lennanud Tšehhi päritolu lennukil Let 410 UVP.

Uues lennukis on kolm reisijakohta rohkem, pardale pääseb 18 reisijat. Lisaks on Jetstream 32 lennukiirus suurem ja ta võib vajadusel tõusta 4500 km kõrgusele. Tõsi küll, lühilendudel seda kõrgust tavaliselt vaja ei lähe.

Seni Kuressaare ja Tallinna vahet lennanud Jetstream 31 ning uus Jetstream 32 hakkavad nüüd vaheldumisi Saaremaale ja Hiiumaale lendama.

Tõenäoliselt vajab Avies Jetstreamide liinil hoidmiseks täiendavat riigipoolset dotatsiooni. Mais peetud läbirääkimistel olid nii Hiiu kui ka Saare maavalitsused uuest ja mugavamast lennukist väga huvitatud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing