EPL: Kavandatav maksureform tekitab valitsuses tüli

11. august 2006, 07:12

Eile tutvustas rahandusminister Aivar Sõerd valitsusele plaani kehtestada alates 2009. aastast Eestis ettevõtetele kümneprotsendine tulumaks.

Lisaks tahab Sõerd alandada dividendidelt makstavat tulumaksu kümne protsendini. Seda nimetab rahandusministeerium 10 + 10 maksumudeliks. Valitsus ei jõudnud eile üksmeelele ning jättis küsimuse otsustamise järgmisele valitsusele, kirjutab Eesti Päevaleht.

Maksumuudatustele on vastu ettevõtjad. Eesti tööandjate keskliidu volikogu esimees Enn Veskimägi ütles: 'Meie nägemuse kohaselt peaks Eesti jätkama praegu kehtiva maksuskeemiga.'

Tema hinnangul tuleb rakendada lisaks ema- ja tütarettevõtete direktiivi, mille kohaselt ei maksustata Euroopas tütarettevõtte poolt emaettevõttele makstud dividende.

Peaminister Andrus Ansip ütles Eesti Päevalehele, et Eesti saab ka pärast 2009. aastat jätkata praegu kehtiva tulumaksusüsteemiga. 'Kui ELi direktiiv ei luba Eesti tütarettevõttest ELi emaettevõttesse makstavat kasumit maksustada, siis Eesti seda enam lihtsalt ei tee, säilitades samas uuesti investeeritud kasumi tulumaksuvabastuse,' lisas Ansip.

Sõerd arvas, et Ansipi idee võiks ohtu seada topeltmaksustamise vältimise lepingud, mis Eestil on teiste riikidega, sest Eestit hakataks pidama maksuparadiisiks.

Sõerdi nn 10 + 10 maksusüsteemi kohta arvab Ansip, et see tähendaks praegusest lihtsast ja läbipaistvast ning Eestile suurt majandusedu toonud süsteemist loobumist ning tõstaks ka maksude administreerimisega seotud kulusid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing