EPL: Pakterminali saasteluba jääb alles

11. august 2006, 07:30

Pakterminali õhusaasteluba ei tühistata, kuigi selle väljastamisel tegid ametnikud vigu.

Harjumaa keskkonnateenistuse juhataja Jaan Pikka sõnul puudutasid Pakterminalile saasteloa väljastamisel tehtud eksimused menetlusnorme, kirjutab Eesti Päevaleht.

'Valla seisukohad on soovituslikud, aga oleks olnud viisakas neid teavitada. Teatud kokkulepped vallavanemaga olid ka olemas,' ütles Pikka. Keskkonnaspetsialisti sõnul pole Viimsi valla elanikel põhjust sadamast pärineda võiva haisu ohtlikkuse pärast muretseda, sest lubatud normide korral ei kujuta naftasaaduste käitlemine tervisele ohtu.

Pikka märkis, et haisuprobleemi põhjused peaksid selguma aasta lõpus, mil valmib Maardu ja Muuga kütuseterminalide keskkonnamõju hindamise aruanne. 'Tegelik põhjus peitub ilmselt Astrahani masuudis, mis on halva koostisega. Kui tavaliselt kuumutatakse masuuti ümberpumpamiseks kolm tundi, siis seal läks koguni ööpäev,' ütles ta.

Keskkonnateenistuse juhataja asetäitja Ilmar Kaljurand lisas, et küsimus pole niivõrd ümberpumbatavates kogustes ja lubatud saastemahtudes, kuivõrd just pumpamise korrektsuses.

Kahtlustele kinnituse leidmiseks on keskkonnainspektsioon tellinud mitmeid mõõtmisi, kuid ei need ega Muuga sadama piirkonna kolm seirejaama pole näidanud saastenormide ületamist.

Viimsi keskkonnaameti juhataja Sigrid Rajangu sõnul tuleb haisuteateid Muugalt ja Randverest igal nädalal ning probleem on viimasel aastal süvenenud. Juunis Pakterminalile tähtajatu saasteloa väljastanud teenistus näitas vallale sõna otseses mõttes punast rätikut. 'Ettevõte taotles luba 15,6 tonnile aromaatsetele süsivesinikele, aga luba anti 48 tonnile aastas. Luba anti sellele, millest vald oli keeldunud,' märkis Rajangu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing