Eurorahaga üritatakse tööinimest teha alkohoolikust, vaimuhaigest ja narkomaanist

11. august 2006, 14:50

100 miljoni krooni abil üritatakse tööinimesteks muuta alkoholi ja narkootikumide küüsi sattunuid ning samuti vaimupuudega inimesed.

Euroopa Sotsiaalfondist (ESF) pärinev 75 miljonit krooni, millel lisandub 21,5 miljonit krooni Eesti eelarvest, on jagatud 23 projekti vahel, mille abil plaanide järgi peaksid töökoha leidma 1200 inimest. Üldse on kavas ESF kolmanda rahataotlusvooru projektidesse kaasata 8285 töötut inimest.

3200 töötut hõlmab projekt, mida veab Eesti Patsientide esindusühing ning mille tulemusena peaks töökoha leidma 40 inimest. Tööturuameti ESF peaspetsialisti Kadri Jäätma sõnul on planeeritav töö leidjate arv selles projektis nii väike, kuna projekt on suunatud muuhulgas ka psüühiliste häiretega inimestele ja vaimupuudega inimestele. „Näiteks skisofreeniat põdevad inimesel on eelarvamuste tõttu väga raske tööle saada ja vaimupuudega inimesi võidakse tööandja poolt kergesti ära kasutada, sest nad ei tunne oma õigusi,” selgitas ta.

Jõgevamaa omavalitsuste aktiviseerimiskeskuse MTÜ teeb projekti heitunud ja pikaajaliste töötutega ning selle projekti 236st plaanitud osalejast peaks tööinimeseks saama 15. Maksab see projekt 6,1 miljonit krooni. „Paljud, kellele see projekt on suunatud, on alkohoolikud,” ütles Jäätma. „Projekti raames saavad nad lisaks toimetulekukoolitusele ka alkoholiravi.”

Tööinimesi loodetakse ka endistest narkosõltlastest: OÜ Referents loodab 7,3 miljoni krooni abil 180st endisest narkomaanist 80 tööinimesteks saada.

Jäätma sõnul on enamus 23st projekti suunatud riskirühmadele, sest „tavalisi” töötuid enam eriti polegi. „Paar projekti jäi sellepärast ka esitamata, et selgus, et pole selliseid töötuid, kellele projekti teha,” lisas Jäätma.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing