Sakala: Karksi eralennuväli võttis vastu esimese sõiduki

11. august 2006, 08:21

Kolmapäeval maandus Karksi valda rajatud eralennuväljal esimene õhusõiduk, mille piloot oli Mulgimaa Elu Edendamise Keskuse juhataja Hendrik Agur.

Viljandimaa lennundusajalugu tegi Hendrik Agur endale kuuluval murulennuväljal kell 15.18, kui tema juhitud Cessna 150 rattad maapinda puudutasid. Lend Tallinnast Karksi ja Polli vahele endisesse õunapuuaeda rajatud lennuväljale oli võtnud aega täpselt tund ja kaks minutit, kirjutab Sakala.

'Oleksin veidi kiiremini kohale jõudnud, aga tegin lennuvälja kohal vaatlusringi. Ilm oli väga hea ja tuul soodne,' lausus rahulolev Agur õhusõidukist väljudes.

Hendrik Agur alustas koostöös Mulgimaa Elu Edendamise Keskusega Karksisse lennuvälja rajamist kaks aastat tagasi. Päris valmis pole see tema sõnul nüüdki, sest maandumisrajale külvatud muru alles tärkab. 'Praegu külalisi veel vastu võtta ei taha,' kõneles lennuvälja peremees. 'Et aga eelmisel nädalavahetusel sai elektriliini teisaldamine ühele poole, siis otsustasin proovilennu ära teha,' ütles ta.

Praegu Tallinnas koolidirektorina töötav Hendrik Agur tõdes, et üks põhjus eralennuvälja rajamiseks oli asjaolu, et lennukiga jõuab pealinnast 200 kilomeetri kaugusel asuvasse maakoju kiiresti.

Aguri peas tiksub ka plaan rajada Karksisse lennuturismitalu. Tema sõnul on lennundus Euroopas levinud harrastus. 'Karksis me selliseid turiste ei näe, sest pole olnud kohta, kus maanduda. Tallinnasse, aga näiteks ka Kärdlasse maandub eralennukeid nagu linnuparvi,' teadis Agur.

Selleks, et arendada täiemahulist lennuturismi, tuleks 525meetrist maandumisrada pikemaks ehitada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing